29 stycznia 2023 po raz 31. zagra WOŚP. Wyszków zarejestrował sztab

Wydarzenia

29 stycznia 2023 po raz 31. zagra WOŚP. Wyszków zarejestrował sztab

23.11.2022
autor: Sztab WOŚP w Wyszkowie, SB
Wyszkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 4312 został już zarejestrowany i planuje trzydniowy cykl wydarzeń artystycznych i sportowych.
 
Organizatorem finału będą Gmina Wyszków, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Hufiec ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie oraz Szkoła dla Dorosłych „Pascal”. Siedziba sztabu to Urząd Miejski w Wyszkowie, a szefem sztabu pozostał Leszek Marszał. 
Przyszłoroczny finał WOŚP będzie poświęcony walce z sepsą. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą wywołać zakażenie. Urządzenia posłużą wszystkim, którzy będą ich potrzebować, bez względu na wiek.
- Chcemy, aby nasz finał z roku na rok integrował, włączał coraz więcej osób i środowisk z terenu Wyszkowa i całego powiatu. Wyszkowska orkiestra będzie grała przez 3 dni. Zaczniemy na rockowo w piątek 27 stycznia, sobota będzie dniem stricte sportowym. Odnośnie niedzieli trwają ustalenia, informację przekażemy do połowy grudnia - komentuje przygotowania do kolejnej edycji Leszek Marszał.
Prawdopodobnie nie będzie imprezy plenerowej, a centrum wydarzeń niedzielnych będzie WOK „Hutnik”. Stałym i niezmiennym punktem programu są licytacje i nie inaczej będzie podczas 31. finału. Wyciągając wnioski z cieszącego się dużą popularnością spotkania z Adamem Bodnarem podczas tegorocznego finału, sztab planuje podobne wydarzenie również w przyszłym roku. 
Fundacja WOŚP przyznała wyszkowskiemu sztabowi limit 175 wolontariuszy. - Co roku liczba chętnych do udziału w zbiórce przekracza przyznane nam limity wolontariuszy. Pula przyznana dla Wyszkowa rozchodzi się w ciągu 2 tygodni. Dlatego z góry zakładamy wniosek do fundacji o dodatkowe miejsca. Podejmujemy stałą współpracę ze szkołami i ich wolontariatem, na których, oprócz harcerzy, bazujemy głównie w kwestii prowadzonej zbiórki. Obecna rejestracja wolontariuszy będzie prowadzona w niezmienionej formule poprzez kontakt e-mail. Planujemy ją rozpocząć w tygodniu 5-9 grudnia – dodaje szef sztabu.
Przypomnijmy, iż w 2022 roku wyszkowski sztab po raz kolejny pobił swój rekord. Jubileuszowy, trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to historyczna zbiórka w kwocie 159 tys. 223,66 zł.
Wszystkie instytucje, osoby prywatne, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc działania wyszkowskiego sztabu, proszone są o kontakt: telefoniczny pod numerem 29-743-77-13 bądź e-mail wosp.wyszkow@gmail.com. Aktualności dotyczące 31. Finału WOŚP w Wyszkowie będą ukazywały się na profilu facebookowym Sztabu WOŚP w Wyszkowie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość