20 lat spółki PWiK (foto)

Wydarzenia

20 lat spółki PWiK (foto)

01.07.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Wyszkowie świętowało 30 czerwca dwudziestolecie istnienia Spółki. Spółka została zarejestrowana 1 lipca 1997 r. Eksploatowała wtedy 146 km sieci wodociągowej i 40 km sieci kanalizacyjnej. Dziś jest to odpowiednio 250 km i 97 km.
Pierwsza część uroczystości odbyła się w WOK „Hutnik”, prowadził ją Leszek Marszał. Wszyscy, którzy na nią przyszli, zostali obdarowani torbami prezentowymi. A byli wśród nich byli i obecni pracownicy, radni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych spółek wodociągowo-kanalizacyjnych, pracownicy administracji powiatowej i gminnej, przedstawiciele instytucji, służb mundurowych.
Wszystkich powitał i podziękował za liczne przybycie prezes (od 2015 r.) Daniel Bogdan. - 20 lat temu, będący wtedy prezesem, pan Andrzej Piątek przekształcił Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w spółkę. Dzięki temu możemy dziś się spotkać i obchodzić ten okrągły jubileusz – zauważył.
Zebrani obejrzeli krótki film o firmie, o jej dokonaniach. 
- Święto 20-lecia istnienia PWiK w Wyszkowie to również wielkie święto naszego miasta, bo nie byłoby rozwoju technicznego, demograficznego naszego miasta bez rozwoju tego przedsiębiorstwa – zaznaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Z dumą patrzę, jak duży postęp w technologii udało się nam osiągnąć w ciągu 20 lat.
Podziękował byłym prezesom i obecnemu, pracownikom. Życzył spółce dalszego, dynamicznego rozwoju.
Waldemar Sobczak, wiceprzewodniczący rady nadzorczej, złożył zarządowi, wszystkim pracownikom, również byłym, gratulacje i uznanie za zaangażowanie i pracę: - Przez te 20 lat PWiK dynamicznie się rozwijała, prowadziła szereg inwestycji. Powstała nowoczesna Stacja Uzdatniania Wody, zmodernizowana oczyszczalnia ścieków oraz szereg innych inwestycji, które powodują, że mieszkańcy Gminy Wyszków mogą korzystać z krystalicznie czystej i smacznej wody, a oczyszczone dokładnie ścieki są odprowadzane do rzeki Bug. To zasługa m.in. bardzo kompetentnej załogi oraz byłych zarządów spółki.
Podkreślił mocno rolę Teresy Jastrzębskiej, która była prezesem przez 12 lat i głównie na ten okres przypadły największe inwestycje. 
Spółką w latach 1997-2003 kierował Andrzej Piątek, w latach 2003-2015 Teresa Jastrzębska, a od dwóch lat Daniel Bogdan.
Byli i obecni prezesi otrzymali kwiaty i pamiątkowe statuetki, zasłużeni pracownicy (z minimum 20-letnim stażem pracy w spółce) – kwiaty i dyplomy. Są to: Andrzej Bąk, Jan Garbacz, Teresa Gardocka, Leszek Gerek, Jadwiga Groszyk, Janusz Jeżak, Waldemar Kacprzyński, Ryszard Kacpura. Jerzy Kramek, Ryszard Kumek, Jolanta Leonik, Mirosław Lewandowski, Wiesława Oleksiak, Bogdan Pałęcki, Janina Przychodzka, Stanisław Przychodzki, Robert Powierza, Grzegorz Racki, Wojciech Rojek, Wiesław Rzemek, Krzysztof Salwin, Krzysztof Sierzan, Bogusław Twardo.
Ryngrafy i czerwone róże otrzymało kilkudziesięciu sponsorów piątkowych uroczystości jubileuszowych.
Zwieńczeniem oficjalnych uroczystości był pokaz akrobatyki cyrkowej w wykonaniu „Czarski-Art Acrobatic Duo”, czyli Magdaleny Sztencel i Macieja Czarskiego.
Świętowanie jubileuszu kontynuowano w domu weselnym „Salwin” – była uroczysta kolacja, jubileuszowy tort, muzyka na żywo.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 4 lipca.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość