19-latek ma na koncie szereg wyłudzeń. Został zatrzymany na gorącym uczynku

Wydarzenia

19-latek ma na koncie szereg wyłudzeń. Został zatrzymany na gorącym uczynku

21.06.2024
autor: HP
Wyszkowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku oszusta, który pod pretekstem ofert pracy i niesienia pomocy, wyłudzał pieniądze. Został ujęty przed bankiem, kiedy wypłacał pieniądze za pomocą kodu BLIK uzyskanego w wyniku oszustwa.
 
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją KPP w Wyszkowie pracowali nad sprawą oszustw, których sprawcy, podszywając się pod znajomych lub członków rodzin, kontaktowali się mailowo z ofiarami i pod pretekstem udzielenia pomocy w trudnej sytuacji finansowej, wyłudzali pieniądze. Przedstawiane przez oszustów historie miały na celu jedno…uzyskanie kodów BLIK i uzyskanie pieniędzy od ofiar.
W środę 19 czerwca rano przy jednym z bankomatów w centrum Wyszkowa funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali młodego mężczyznę, który wypłacał pieniądze za pomocą kodu BLIK uzyskanego w wyniku oszustwa.
„Odbierakiem” okazał się 19-letni obywatel Ukrainy. Ujawniono przy nim gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu oraz narkotyki. Policjanci ustalili, że w ostatnich tygodniach zatrzymany mężczyzna dokonał szeregu tego typu oszustw na terenie Wyszkowa, na sumę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.
19-latek usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość