18-latek nie po raz pierwszy wyciągnął ręce do matki. Ma zakaz zbliżania się do rodziny

Wydarzenia

18-latek nie po raz pierwszy wyciągnął ręce do matki. Ma zakaz zbliżania się do rodziny

17.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Znęcanie się nad najbliższymi to temat zawsze trudny i przykry, ale sytuacje, kiedy młody człowiek stosuje przemoc wobec własnej matki są szczególnie bulwersujące. W ostatnim czasie policjanci nałożyli na zaledwie 18-letniego chłopaka zakaz zbliżania się do rodziny.
 
Kilka dni temu policjanci z posterunku w Zabrodziu zostali skierowani na interwencję do jednego z domów na terenie ich gminy, gdzie doszło do awantury. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze w rozmowie z domownikami dowiedzieli się, że awanturę rozpętał pijany 18-latek. - Młody mężczyzna ubliżał mamie, wyzywał ją oraz, kolokwialnie mówiąc, wyciągał ręce do kobiety, by ją uderzyć - sytuację opisuje rzecznik policji kom. Damian Wroczyński. Takie sytuacje zdarzały się już zresztą wcześniej.
W momencie zatrzymania przez policję 18-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Dodatkowo wobec mężczyzny zastosowano nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do rodziny.
 
Sprawy rodzinne zawsze są wrażliwe, ale policjanci apelują do ofiar przemocy, by nie bały i nie wstydziły się prosić o pomoc. - Wobec osób, które stosują przemoc domową policjanci będą działali za każdym razem zdecydowanie - zapewnia rzecznik policji.
Można dzwonić na numer alarmowy 112 lub na infolinię 800-120-002 Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. Prowadzące ją stowarzyszenie oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość