18-latek nie po raz pierwszy wyciągnął ręce do matki. Ma zakaz zbliżania się do rodziny

Wydarzenia

18-latek nie po raz pierwszy wyciągnął ręce do matki. Ma zakaz zbliżania się do rodziny

17.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Znęcanie się nad najbliższymi to temat zawsze trudny i przykry, ale sytuacje, kiedy młody człowiek stosuje przemoc wobec własnej matki są szczególnie bulwersujące. W ostatnim czasie policjanci nałożyli na zaledwie 18-letniego chłopaka zakaz zbliżania się do rodziny.
 
Kilka dni temu policjanci z posterunku w Zabrodziu zostali skierowani na interwencję do jednego z domów na terenie ich gminy, gdzie doszło do awantury. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze w rozmowie z domownikami dowiedzieli się, że awanturę rozpętał pijany 18-latek. - Młody mężczyzna ubliżał mamie, wyzywał ją oraz, kolokwialnie mówiąc, wyciągał ręce do kobiety, by ją uderzyć - sytuację opisuje rzecznik policji kom. Damian Wroczyński. Takie sytuacje zdarzały się już zresztą wcześniej.
W momencie zatrzymania przez policję 18-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Dodatkowo wobec mężczyzny zastosowano nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do rodziny.
 
Sprawy rodzinne zawsze są wrażliwe, ale policjanci apelują do ofiar przemocy, by nie bały i nie wstydziły się prosić o pomoc. - Wobec osób, które stosują przemoc domową policjanci będą działali za każdym razem zdecydowanie - zapewnia rzecznik policji.
Można dzwonić na numer alarmowy 112 lub na infolinię 800-120-002 Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. Prowadzące ją stowarzyszenie oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zakup umywalki - na co zwrócić uwagę?

Zakup umywalki - na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealną umywalkę, która połączy w sobie styl, funkcjonalność i łatwość w czyszczeniu? Nasz artykuł prowadzi przez kluczowe aspekty, które musisz rozważyć, by Twoja łazienka zyskała na wyglądzie i praktyczności.
zobacz więcej
Grozi dzieciom burmistrza. Sprawą zajmie się policja (WIDEO)

Grozi dzieciom burmistrza. Sprawą zajmie się policja (WIDEO)

„Dzieci porwą ci po tych wyborach. Ci porwą. Debilu ty, kretynie” - wiadomości tej treści otrzymał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Kampania wyborcza to ścieranie się rozmaitych poglądów i czasami bardzo ostra krytyka. Mam wrażenie, że ona przekroczyła już Rubikon - komentuje zdenerwowany adresat oburzających wiadomości i składa zawiadomienie na policję.
zobacz więcej
Jak schudnąć mając mało czasu na dietę, treningi i problem z motywacją

Jak schudnąć mając mało czasu na dietę, treningi i problem z motywacją

W dzisiejszym szybkim tempie życia, utrzymanie zdrowej wagi i kondycji fizycznej może być wyzwaniem, szczególnie dla tych, którzy mają napięty grafik. Dodając do tego brak motywacji, problem staje się jeszcze większy. Jednak istnieją skuteczne strategie, które mogą pomóc w utracie wagi, nawet w warunkach ograniczonego czasu i braku motywacji.
zobacz więcej
Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali mieszkańcy gminy Wyszków obchodzący jubileusz 50-lecia małżeństwa. W uroczystości, która odbyła się 12 kwietnia, wzięły również pary obchodzące diamentowe gody, czyli 60. rocznicę ślubu.
zobacz więcej