11 tysięcy złotych kosztował rajd dwóch pijanych mężczyzn… hulajnogami

Wydarzenia

11 tysięcy złotych kosztował rajd dwóch pijanych mężczyzn… hulajnogami

29.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dwaj obywatele Ukrainy wynajęli elektryczne hulajnogi i po pijanemu wybrali się na przejażdżkę po mieście. Skończyła się zderzeniem z samochodem i wysokimi mandatami.
 
W poniedziałek po południu wyszkowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem elektrycznej hulajnogi i samochodu osobowego. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że 28-latek, jadąc hulajnogą elektryczną, nie zachował należytej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy dacii i uderzył w auto. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że obcokrajowiec w organizmie ma blisko 1,5 promila alkoholu. Na miejscu obecny był również 30-letni kolega sprawcy kolizji. Mężczyzna także podróżował elektryczną hulajnogą w stanie nietrzeźwości, a alkomat w jego organizmie wykazał blisko promil.
Obaj obywatele Ukrainy już ponieśli konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości 28-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł. Mężczyzna pokrył już również koszty wyrządzonych szkód, które właściciele samochodu i wynajętych hulajnóg oszacowali na kwotę 3,5 tys. zł.
Na 30-latka policjanci nałożyli mandat w wysokości 2,5 tys. zł za jazdę w stanie nietrzeźwości. W sumie jazda dwóch kolegów po alkoholu kosztowała 11 tys. złotych.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie