Zmarł Sławomir Różański

Sport

Zmarł Sławomir Różański

25.04.2019
autor: M.
Tuż przed świętami kibice, zwłaszcza dojrzałego pokolenia, zostali zasmuceni niespodziewaną i przykrą wiadomością. W Wielki Piątek w Ostrowi Mazowieckiej zmarł nagle w wieku zaledwie 44 lat Sławomir Różański, jeden z członków drużyny Bugu, która w sezonie 1993/1994 grała na zapleczu Ekstraklasy.
Różański do Bugu zawitał w 1993 roku, jako wzmocnienie składu przez rozpoczęciem sezonu w ówczesnej II lidze. To właśnie w naszym klubie rozpoczął seniorką przygodę z piłką. Grał na pozycji środkowego pomocnika i ze względu na swój wzrost - 168 cm szybko zyskał przezwisko „Mały”. Kibice zapamiętali go jako zawodnika o bardzo dużej szybkości, cechującego się nienaganną techniką i dobrą skutecznością egzekwowania stałych fragmentów gry.
Swoją pierwszą przygodę w Wyszkowie zakończył jesienią 1996 roku, kiedy to wiosną udał się do Olimpii Zambrów. Do Bugu powrócił na kolejne dwa sezony, by potem wrócić do klubu, którym wychował się, czyli do Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Następnie występował ponownie w Olimpii, Ostrovii, dalej w ostrołęckich Koronie i Narwi, aby ostatnie siedem lat od 2007 do 2014 roku spędzić w klubie, w którym się wychował.
Pogrzeb odbył się 24 kwietnia w Ostrowi, zmarły spoczął na miejscowym cmentarzu parafialnym. Pozostawił żonę i córkę.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość