ŻEGLARSTWO: XX raz o Puchar Nowego Wyszkowiaka (foto)

Sport

ŻEGLARSTWO: XX raz o Puchar Nowego Wyszkowiaka (foto)

24.06.2019
autor: mjk
15 jachtów i prawie 80 żeglarzy wzięło udział w XX regatach o Puchar Nowegpo Wyszkowiaka, jakie odbyły się w ostatni weekend na mazurskich jeziorach.

Od czwartku do soboty żeglarze z klubu „Spinaker” walczyli na wodzie i lądzie o jubileuszowy puchar ufundowany przez naszą redakcję.
Przy sprzyjającej pogodzie na jeziorze Ryńskim i Tałtach przeprowadzono trzy wyścigi. Dwa z nich wygrała załoga Piotra Eychlera, a jeden Edward Peła ze swoją ekipą.
Konkurencje lądowe, prócz punktów dla wszystkich załóg, przyniosły także mnóstwo zabawy i śmiechu. Rzut kotwicą oraz skoki na jednej nodze wygrała załoga Karoliny Eychler, strzelanie z wiatrówki załoga Piotra Eychlera, natomiast w quizie żeglarskim kilka ekip zdobyło maksymalną liczbę punktów, co dobrze świadczy o wiedzy naszych żeglarzy.
Ostatecznie regaty o Puchar Nowego Wyszkowiaka wygrała załoga Piotra Eychlera, wyprzedzając Edwarda Pełę oraz Wojciecha Chodkowskiego.
Trzy najlepsze załogi zostały w porcie Ecomarina w Starych Sadach uhonorowane pucharami, a wszyscy uczestnicy regat otrzymali okolicznościowe dyplomy. Tradycyjnie sternik zwycięskiego jachtu na zakończenie został wrzucony z pomostu do wody. Na szczęście mógł się szybko wysuszyć przy ognisku, które trwało do późnych godzin wieczornych.
Końcowe wyniki XX regat o Puchar Nowego Wyszkowiaka:
 1. Piotr Eychler – 90 pkt.
 2. Edward Peła – 83 pkt.
 3. Wojciech Chodkowski  – 81 pkt.
 4. Andrzej Zalewski – 77 pkt.
 5. Karolina Eychler – 73 pkt.
 6. Zbigniew Lipski – 65 pkt.
 7. Monika Protasiuk – 58 pkt.
 8. Stanisław Szumowski – 57 pkt.
 9. Anna Eychler oraz Henryk Kania – po 45 pkt.
 10. Marek Siekierski – 44 pkt.
 11. Damian Borkowski – 40 pkt.
 12. Adam Zawiasa – 39 pkt.
 13. Dariusz Nawrocki – 37 pkt.
 14. Tomasz Sarnacki – 27 pkt.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość