ŻEGLARSTWO: O Puchar Komandora i Puchar Burmistrza (foto)

Sport

ŻEGLARSTWO: O Puchar Komandora i Puchar Burmistrza (foto)

09.09.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Żeglarze wyszkowskiego klubu „Spinaker” w pierwszy weekend września walczyli o Puchar Komandora Klubu oraz Puchar Burmistrza Wyszkowa.
54 żeglarzy (a wraz z osobami towarzyszącymi ponad 70 osób) na trzynastu jachtach (Sasanka 660) przez trzy dni walczyło w XVI Regatach o Puchar Komandora oraz VI Otwartych Regatach o Puchar Burmistrza Wyszkowa.
W czwartek, przy pięknej pogodzie, zawodnicy ścigali się na jeziorze Nidzkim w pięciu wyścigach.          Niestety w piątek deszcz pokrzyżował plany organizatorów i wyścigi odbyły się dopiero popołudniu.
W sobotę odbył się tylko jeden, długodystansowy, wyścig, po którym sędzia główny zawodów Piotr Eychler mógł ogłosić wyniki regat.
W Pucharze Komandora zwyciężyła załoga Wojciecha Chodkowskiego, który będzie przez rok mógł cieszyć się z pucharu przechodniego. Drugie miejsce zajęła załoga Piotra Groszyka, a trzecie Tomasz Sarnacki ze swoją ekipą.
W Pucharze Burmistrza dwie pierwsze załogi zamieniły się miejscami. Wygrał Piotr Groszyk wyprzedzając Wojciecha Chodkowskiego. Trzecie miejsce zajęła załoga Marka Borysa.
Po podsumowaniu zawodów rozlosowano ufundowane przez burmistrza Wyszkowa nagrody. Każdy z uczestników regat mógł więc cieszyć się z upominku.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość