Wyróżnienia dla najlepszych sportowców i nauczycieli wf

Sport

Wyróżnienia dla najlepszych sportowców i nauczycieli wf

25.04.2024
autor: opr. mjk
Rozstrzygnięcie Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Najlepszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Średnich w 2023 r. odbyło się 19 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Tego dnia odbyła się XXX Ceremonia Olimpijska Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju oraz Dni Olimpijczyka „Igrzyska Nadwiślańskie 2012” pod patronatem starosty powiatu wyszkowskiego. Organizatorem imprezy był prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski.
Rangę wydarzenia podniosła obecność wybitnych sportowców, polskich mistrzów olimpijskich Zygfryda Kuchty (najlepszego obrońcy w historii polskiej piłki ręcznej, brązowego medalisty olimpijskiego z Montrealu (1976), trenera „brązowej” drużyny polskiej z MŚ w Dortmundzie w 1982 r.), Ryszarda Sobczaka (mistrza świata (1998), brązowego (1992) i srebrnego (1996) medalistę olimpijskiego wraz z zespołem florecistów) oraz Zenona Licznerskiego (czołowego sprintera lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, członka srebrnej sztafety z IO w Moskwie w 1980 r.), którzy opowiedzieli o początkach swoich sportowych karier oraz drodze do Igrzysk Olimpijskich.

Plebiscyt o tytuł najlepszego sportowca w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2023:

I miejsce - Adrian Bukowiecki (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)
II miejsce - Zuzanna Apelska (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)
III miejsce - Roksana Bylak (I Liceum Ogólnokształcące)
IV miejsce - Igor Świderek (Zespół Szkół nr 1)
V miejsce - Adam Zakrzewski (Zespół Szkół nr 1)
VI miejsce - Jakub Sema (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)
VII miejsce - Maria Połodziuk (I Liceum Ogólnokształcące)
VIII miejsce - Dominik Szymański (I Liceum Ogólnokształcące)
IX miejsce - Krystian Abramczyk (I Liceum Ogólnokształcące)
X miejsce - Sebastian Kęcki (Zespół Szkół nr 1)

Plebiscyt o tytuł najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2023:

I miejsce – Sylwester Śniadała (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)
II miejsce – Zofia Bernatowicz (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)
III miejsce – Zbigniew Zwaliński (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)
IV miejsce – Maciej Główczyński (I Liceum Ogólnokształcące)
V miejsce – Marzena Strzemieczna (Zespół Szkół nr 1 )
VI miejsce – Małgorzata Łysik (I Liceum Ogólnokształcące)
VII miejsce – Urszula Andruchewicz (I Liceum Ogólnokształcące)
VIII miejsce – Małgorzata Szwed (Zespół Szkół nr 3)
IX miejsce – Krzysztof Ogrodziński (Zespół Szkół nr 3)
X miejsce – Karol Wołynko (Zespół Szkół nr 1)
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość