WINGS FOR LIVE: Wyszkowianie z dobrymi wynikami! (FOTO)

Sport

WINGS FOR LIVE: Wyszkowianie z dobrymi wynikami! (FOTO)

09.05.2022
autor: mjk
Wyszkowianie wzięli w niedzielę udział w biegu Wings for Life World Run, wyjątkowy, globalny wyścigu, podczas którego zawodnicy zamiast dążyć do mety, uciekają przed wirtualnym samochodem pościgowym.

W ramach dziewiątej edycji Wings for Life World Run, która odbyła się 8 maja, można było pobiec wspólnie na trasie wyznaczonej w Wyszkowie. Leśna trasa biegła między ulicami Sosnową i Zacisze (pętla o długości ok. 5,5 km). Na starcie stanęło ponad 20 zawodników, głównie z wyszkowskiego Klubu Biegacza.
Wśród kobiet najbardziej wytrwała "uciekinierką" była Ewa Pazuła, która przebiegła dystans 31 km 780 m, co dało jej 128. miejsce na świecie oraz 29. pozycję w swojej kategorii wiekowej!
Najlepiej z mężczyzn wypadł Grzegorz Świętoń, który ukończył bieg po 36 kilometrach (635 miejsce wśród panów na świecie oraz 103. w swojej kategorii wiekowej).
Wirtualny samochód pościgowy wyruszył 30 minut po starcie z początkową prędkością 14 km/h, a następnie stopniowo zwiększał tempo jazdy, aż do chwili wyprzedzenia ostatnich zawodników.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość