UNIHOKEJ: Zabrodzkie unihokeistki wicemistrzyniami Polski

Sport

UNIHOKEJ: Zabrodzkie unihokeistki wicemistrzyniami Polski

04.06.2024
autor: opr. mjk
W dniach 31.05 - 02.06 w Elblągu odbyły się  Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej,  w ramach XXIX Festiwalu Unihokeja  Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. Zabrodzkie zawodniczki, świetnie przygotowane przez trenera Macieja Mędrzyckiego, godnie reprezentowały w każdym meczu swoją gminę oraz województwo zdobywając srebrne medale!

Etap eliminacji zawodniczki z Zabrodzia zakończyły z kompletem punktów, wygrywając  wszystkie mecze w swojej grupie z drużynami z Zielonej Góry, Swarzędza, Oświęcimia i Bielska Podlaskiego. Po fazie pucharowej dotarły do finału i tylko strata jednej bramki w meczu z drużyną ponownie  z Zielonej Góry zadecydowała o wicemistrzostwie Zabrodzianek.  
W turnieju zostały wyróżnione Magda Kornacka - najlepsza bramkarka i Judyta Karmiłowicz - najlepsza strzelczyni.
Skład: Kinga Augustyniak,   Magdalena Kornacka (B), Anna Laskowska (B) - Oliwia Gajcy, Laura Getka (k), Aleksandra Gołaszewska, Judyta Karmiłowicz, Nadia Lewandowska, Nikola Matusik, Gabriela Skibińska, Maja Stańczak, Zuzanna Wielgolaska. Trener: Maciej Mędrzycki

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu  w świetnym stylu zakończyły sezon 2023/2024 zdobywając trzecie miejsce w Mazowieckiej Lidze Unihokeja jako zawodniczki UKS „Młode Wilki Zabrodzie” i będąc mistrzyniami  Mazowsza wywalczyły drugie miejsce na podium w turnieju ogólnopolskim. To niewątpliwie ogromny sukces w sportach drużynowych  młodzieży  powiatu wyszkowskiego. Gratulujemy!
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość