UNIHOKEJ: Dwóch mistrzów Polski z Jedynki

30.05.2019
autor: opr. mjk
O tym, że wyszkowska Jedynka odkrywa talenty sportowe, wiemy nie od dziś. Często osiągają sukcesy w drużynowych sportach, takich jak unihokej czy piłka ręczna. Dwóch uczniów tej szkoły - Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski 19 maja zostali mistrzami Polski w unihokeju juniorów młodszych.
Miarą tych sukcesów są puchary, medale i promocja szkoły każdego roku na szczeblu wojewódzkim. Jednak najważniejszym walorem wytężonej pracy kadry nauczycielskiej jest zaszczepienie w młodzieży pasji do sportu. Równo rok temu, 19 maja, drużyna unihokeja SP1 wywalczyła brązowy medal na XX Mazowieckich Mistrzostwach Województwa. Był to ogromny sukces i powód do dumy dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Dwóch zawodników z tej drużyny na tyle mocno połknęło sportowego bakcyla, że za namową trenera Łukasza Sienkiewicza oraz dzięki wsparciu rodziców rozpoczęło treningi w pobliskim klubie sportowym Olimpia w Łochowie. Niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski – 19 maja wywalczyli w barwach Olimpii Łochów złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych!
W pięciu meczach finałowych SKS Olimpia Łochów wygrała pięć razy, pokonując drużyny z Zielonki, Siedlca, Babimostu, Torunia i Niechanowa. Nasi zawodnicy grali we wszystkich spotkaniach, a Bartosz, który jest bramkarzem zanotował doskonały procent obronionych strzałów - 87,7%.