UNIHOKEJ: Awans młodych zawodniczkek z Zabrodzia (foto)

02.12.2019
autor: opr. mjk
1 grudnia 2019 r. w Chudku uczennice SP Zabrodzie brały udział w międzypowiatowych zawodach w unihokeju  (kat. dzieci - rocznik 2007 i mł.). Młode zawodniczki z Zabrodzia wygrały turniej i dzięki temu zagrają w finale Mazoweickich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

• SP Zabrodzie (powiat wyszkowski).
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały ze sobą w systemie "każdy z każdym". Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 punkty a za remis 1. Dwie pierwsze drużyny przechodziły do fazy pucharowej (półfinały, mecz o III miejsce, finał).

W finale drużyna SP Zabrodzie  wygrała z SP Chudek 3:2
Skład zespołu: Julia Getka, Lilianna Getka, Julia Perlan, Maria Ruszczak, Natalia Wójcik, Kinga Buczna, Natalia Wielgolaska, Zofia Ołdak, Anna Zaręba, Laura Izdebska, Julia Augustyniak, Maria Połodziuk (kapitan), Maciej Mędrzycki (trener).

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zespoły z miejsc I-III zostały udekorowane także medalami i pucharem.
Mistrzynie rejonu ostrołęckiego znalazły się w gronie 8 najlepszych drużyn województwa mazowieckiego i po raz trzeci z rzędu wystąpią w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt (kat. dzieci), który odbędzie w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Radomiu. Jest to również druga nasza drużyna, która zagra w finale wojewódzkim w tym roku szkolnym. Wcześniej awans wywalczyły dziewczęta z kl. VII-VIII (kat. młodzieży).