Triathlon po wyszkowsku

Sport

Triathlon po wyszkowsku

10.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nadbużański Trójkąt - to nowa sportowa inicjatywa Gminy Wyszków i Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do udziału w „triathlonie po wyszkowsku” zapraszają w sobotę 20 czerwca.
 
Zawodnicy będą mieli do pokonania 15 km rowerem, 10 km kajakiem i 10 km biegiem. 
Trasa składa się z 3 etapów:
1) stadion WOSiR – Puste Łąki, ul. Ogrodowa – rower (z wyłączeniem rowerów szosowych) na dystansie ok. 15 km; trasa średnio wymagająca, miejscami kilkudziesięciometrowe odcinki piaszczyste. Organizator zapewnia transport rowerów z Pustych Łąk (miejsce startu etapu kajakowego) do Wyszkowa na Stadion WOSiR.
2) Puste Łąki, ul. Ogrodowa – Kamieńczyk (miejsce po lewej stronie za przeprawą promową) – spływ kajakowy na dystansie ok. 10 km; trasa wymagająca ze względu na niski stan wody, miejscami konieczne „piesze” pokonywanie kilkunastometrowych odcinków.
3) Kamieńczyk (przeprawa promowa – Wyszków Stadion WOSiR) – bieg na dystansie ok. 10 km; trasa terenowa, łatwa, bez przewyższeń.
Zawodnicy startują w 2-osobowych zespołach w 2-minutowych odstępach. Zespół nr 1 startuje o godz. 9, nr 25 - o godz. 9.48. Start i meta będą znajdowały się na terenie WOSiR. Wpisowe - 99 zł za zespół. Limit zawodników wynosi 50, czyli 25 zespołów. 
Zapisy od 10 czerwca od godz. 20. O nadaniu numeru startowego decyduje kolejność przesłania zgłoszenia zespołu na odpowiednim formularzu na adres adam.szymanski@wosir.pl. Regulamin można znaleźć na stronach internetowych www.wosir.pl i www.wyszkow.pl.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość