TENIS STOŁOWY: Turniej osób z niepełnosprawnościami (FOTO)

Sport

TENIS STOŁOWY: Turniej osób z niepełnosprawnościami (FOTO)

06.07.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. SB, Starostwo Powiatowe
Joanna Mielcarz i Jarosław Brzezicki ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” wygrali Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami. Mieszkańcy naszego powiatu udowadniają, że popularny ping-pong to gra dla każdego!
 
Na Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami już po raz czwarty zaprosili wyszkowskie koło PSOUU, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Starostwo Powiatowe i I Liceum Ogólnokształcące, które było gospodarzem zawodów. Wzięły w nich udział reprezentacje Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”. Wielu zawodników trenuje tenisa stołowego w ramach zajęć terapeutycznych, a także w wolnych chwilach, dla wielu z nich jest to po prostu pasja, a amatorski poziom gry mają już dawno za sobą.
Wyniki turnieju:
Kategoria kobiet: I miejsce - Joanna Mielcarz, ŚDS „Soteria”, II - Katarzyna Szurawska, WTZ, III - Tatiana Komorowska, PŚDS
Kategoria mężczyzn: I miejsce - Jarosław Brzezicki, ŚDS „Soteria”, II - Dariusz Sasin, DPS w Brańszczyku, III - Jerzy Kuciński, PŚDS
Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie.
Nagrody zwycięzcom wręczyli: kierownik WTZ Joanna de Sousa Costa, przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak, członkini zarządu powiatu Teresa Czajkowska oraz dyrektor ILO Dorota Piotrowicz.
Warto dodać, że w 1960 r. tenis stołowy po raz pierwszy pojawił się na Paraolimpiadzie w Rzymie i przypomnieć o osiągnięciach naszej rodaczki Natalii Partyki. Ta utalentowana zawodniczka paraolimpijska udowodniła, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich ambicji. Polka jest aż czterokrotną mistrzynią paraolimpijską oraz trzykrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość