TENIS: Marcin Stańczyk tenisowym mistrzem Wyszkowa 2023

Sport

TENIS: Marcin Stańczyk tenisowym mistrzem Wyszkowa 2023

05.09.2023
autor: mjk
Marcin Stańczyk został mistrzem Wyszkowa w tenisie. Dwudniowa impreza, odbywająca się na kortach WOSiR oraz Tenis w Rybienku Leśnym zgromadziła blisko 30 zawodników.

Po zeszłotygodniowej porażce z pogodą, tym razem udało się bez przeszkód rozegrać zawody. Mnóstwo emocji i dużo bardzo wyrównanych pojedynków - tak w skrócie można określić turniej.
Do ćwierćfinałów gry odbywały się na kortach Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W najlepszej ósemce zawodów znaleźli się trzej bracia Grzywacz (Karol, Tomasz i Mariusz). Karol i Tomasz zagrali w półfinale na korcie w Rybienku bratobójczy pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Tomasz. W drugim półfinale grali Kuba Nieroda i Marcin Stańczyk. Ten drugi po niezwykle zaciętym pojedynku (6:4, 3:6, 10:7) awansował do finału.
Prawdziwy horror widzowie przeżyli w finale. Obaj zawodnicy byli o krok od rozstrzygnięcia kwestii mistrzowskiego tytułu na swoją korzyść. Decydujące piłki wygrał jednak Marcin Stańczyk (0:6; 6:4; 11:9) i to on mógł podnieść po chwili puchar.

Kończowa klasyfikacja:
1. Marcin Stańczyk
2. Tomek Grzywacz
3. Kuba Nieroda

Organizatorami Mistrzostw byli WOSiR Wyszków oraz Tenis w Rybienku Leśnym. Sponsorzy imprezy: Klinika Dla Ciebie Wyszków, Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna, Koperek Hurtownia Warzyw i Owoców, Restauracja Sapori Ricchi, Sklep Zoologiczny „Boluś”, Sushi King Wyszków, Studio Format - Drukarnia Cyfrowa, Eyfel Wyszków, Revival Wyszków - masaż i rehabilitacja, IT 4 Polska sp z o.o., Lidl oraz Gmina Wyszków.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość