Szansa na utworzenie w Wyszkowie WOPR (foto)

Sport

Szansa na utworzenie w Wyszkowie WOPR (foto)

10.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Powstała inicjatywa utworzenia w Wyszkowie jednostki terenowej WOPR. W tej sprawie spotkali się młodzi pływacy i ich trenerzy, 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 5.
Zebranie prowadziła Małgorzata Karłowicz, trenerka pływania i prezes UKS Polonez Wyszków: – Chcielibyśmy, żeby ratownictwo wodne w Wyszkowie nabrało innego wymiaru, żebyśmy mieli nie tylko 6-8 pracowników, którzy pracują na pływalni. Interesuje nas WOPR jako jednostka, która będzie pomagała szkolić się, żebyście w przyszłości mieli uprawnienia ratownika. Pracę ratownika można podjąć jak jest się pełnoletnim, ale w 3-4 etapach można zdobywać umiejętności ratownicze.
- Bez wsparcia naszego samorządu, naszych włodarzy, to się po prostu nie uda. Będziemy chcieli, żeby zajęcia ratownicze odbywały się raz - dwa razy w tygodniu. We wtorki są już takie zajęcia. Zawody ratownicze mają inne konkurencje niż pływackie – dodała Małgorzata Karłowicz. - Jestem przekonana, że nasi byli pływacy pełnoletni ukończą szkolenia i będą pełnoprawnymi instruktorami WOPR mogącymi wydawać legitymacje, przeprowadzać szkolenia i egzaminy.
Skąd ten pomysł?
- Mamy bardzo dużą wyszkoloną kadrę. Dlatego, że już prawie 20 lat szkolimy pływaków – odpowiada trenerka. – Wszyscy, oprócz dwóch, w kadrze ratowniczej to są nasi byli zawodnicy. Także mamy fantastyczna bazę. Spotykamy się z zapytaniami jednostek WOPR, czemu w Wyszkowie do tej pory nie ma WOPR, mimo że tradycje wodniackie w Wyszkowie są od zawsze. Miasto jest położone nad rzeką, nad którą jest plaża. Ludzie korzystają z rzeki. Jest kryty basen i tutaj również potrzebujemy wyszkolonej kadry ratowniczej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 lutego.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom