SPORTOWY WEEKEND: Kto gra?

Sport

SPORTOWY WEEKEND: Kto gra?

26.03.2021
autor: mjk
W ten weekend na stadionie miejskim będzie pusto. Z powodu obostrzeń nie zagra żadna drużyna piłkarska. Jedyny zespół, który może grać - Loczki Wyszków jedzie na daleki wyjazd do Kolbuszowej. Tam zagra w sobotę z Sokołem.

Do 9 kwietnia z powodu obostrzeń nie będą grały ligi młodzieżowe i dziecięce. A jakie "dorosłe" ligi będą grały?

Jak można przeczytać na stronie laczynaspilka.pl "Normalnie toczyć się mogą rozgrywki PKO Ekstraklasy (akurat trwa w niej przerwa związana z meczami reprezentacji), Fortuna 1 Ligi, eWinner 2 Ligi i wszystkich czterech grup III ligi. Nie zawieszono również rozgrywek Ekstraligi kobiet, I ligi kobiet (w tych dwóch klasach akurat na weekend 27–28 marca w terminarzu wypadała przerwa) i II ligi kobiet. W kobiecych ligach III, IV i V meczów nie będzie.

Najbardziej skomplikowana sytuacja jest z niższymi ligami mężczyzn. Już przed tygodniem w sześciu województwach toczyły się rozgrywki w IV lidze. Grano w województwach: łódzkim, opolskim, podlaskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. W ostatnich dniach dokumenty potwierdzające spełnianie przez piłkarzy kryteriów zawartych w rządowym rozporządzeniu przesłali czwartoligowcy w trzech kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim i świętokrzyskim. Oni również wyjdą więc na boiska 27 i 28 marca. Rozgrywki ruszą też w województwie lubuskim."

W województwie mazowieckim rozgrywki są zawieszone.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość