SPORT SZKOLNY: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrodziu znowu na podium (FOTO)

Sport

SPORT SZKOLNY: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrodziu znowu na podium (FOTO)

23.05.2022
autor: Tomasz Katner
Szkoła Podstawowa w Zabrodziu znowu stanęła na podium. Po zwycięstwie w drużynowym tenisie stołowym na szczeblu powiatowym uczniowie tej szkoły awansowali na zawody międzypowiatowe.
 
Odbyły się one w Zespole Szkół nr 3 w Ostrołęce. W swojej kategorii wiekowej reprezentacja z Zabrodzia pokonała drużynę z Trzcianki i z Żelaznej. Po trudnej i wyrównanej walce zabrodziaki ustąpili tylko drużynie SP Zaręby, zajmując zaszczytne II miejsce i awansując tym samym do finału XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealnej, który odbędzie się 31 maja w Nadarzynie.
Szkołę w Zabrodziu reprezentowali uczniowie kl. VIb: Julian Kornacki oraz Franciszek Szewczyk z instruktorem i nauczycielem Tomaszem Katnerem.
Warto dodać, że powiat wyszkowski, oprócz Zabrodzia, reprezentować będą też SP Porządzie (II miejsce w kategorii chłopców klas VII-VIII) oraz SP Długosiodło (II miejsce w kat. dziewcząt kl. V-VI).
Wracając do Zabrodzia, to nie koniec sportowych sukcesów, gdyż w ostatnią sobotę, 21 maja, reprezentacja dziewcząt klas VII-VIII również zajęła II miejsce na międzypowiatowych zawodach piłki koszykowkowej w Ostrołęce. Skład drużyny z Zabrodzia to: M. Połodziuk, A. Świeżak, J. Augustyniak, W. Kamińska, N. Wielgolaska, N. Drozdowska, A. Wernio, B. Szulkowska oraz L. Izdebska. Trenerem i opiekunem dziewcząt był pan Dariusz Kosiorek.
Brawo Zabrodzie!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość