SIATKÓWKA: Zawodnicy SP nr 5 Mistrzami Mazowsza! (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Zawodnicy SP nr 5 Mistrzami Mazowsza! (foto)

21.05.2017
autor: mjk
Młodzi siatkarze z SP nr 5 w Wyszkowie zostali mistrzami Mazowsza w czwórkach siatkarskich. Podopieczni Marty Wójcik zagrają w ogólnopolskich finałach.
Turniej zaczął się od porażki wyszkowian w meczu grupowym. Nasi siatkarze przegrali z SP 277 Warszawa 1:2. Tę samą drużynę wyszkowianie pokonali w wielkim finale.
Po meczach grupowych, które odbyły się w piątkowe popołudnie i sobotni poranek wyłoniono półfinalistów turnieju. W pierwsze parze zagrali wyszkowianie (II miejsce w grupie A) ze zwycięzcą grupy B – SP nr 5 z Wołomina. Po turnym pojedynku wygrali nasi sitakrze, choć szczególnie w drugim secie emocji nie brakowało.
W drugim półfinale spotkali się warszawianie (zwycięzca grupy A) z drużyną SP nr 34 z Radomia (II miejsce w grupie B). Dość łatwo wygrali zawodnicy ze stolicy i w ostatnim meczu turnieju spotkali się ponownie z wyszkowianami. Mimo przewagi psychicznej (zwycięstwo dzień wcześniej) warszawianie nie potrafili pokonać naszych siatkarzy i po tie-breaku to siatkarze z SP nr 5 mogli podnieść ręce w górę.
W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli wołominianie.

Tytuł mistrzowski zdobyli: Kacper Pakieła, Kacper Abramczyk, Michal Dopadko, Hubert Jagielski, Jakub Michalski, Dawid Bialik, Tomasz Tomczyk, Konrad Szydlik, Jakub Telechowski, Jeremi Ciskowski, Eryk Sadkowski, Kacper Mróz, Mateusz Skrzypek, Karol Bialik i Wiktor Wiśniewski. Trenerką drużyny jest Marta Wójcik.
 
Oficjalne klasyfikacja turnieju:
1. SP 5 Wyszków
2. SP 277 Warszawa
3. SP 5 Wołomin
4. SP 34 Radom
5. SP Garwolin
6. SP 2 Żuromin
7. SP Międzyborów
8. SP Słupno
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość