Baner desktopowy
Baner mobilny
Konkurs - Mazowiecki Senior Roku - czerwiec 2026
SIATKÓWKA: Wyszkowianka powołana na Mistrzostwa Europy

Sport

SIATKÓWKA: Wyszkowianka powołana na Mistrzostwa Europy

18.06.2026
autor: mjk
Liliana Wójcik, wyszkowianka, zawodniczka pierwszoligowego klubu PGE LTS Legionovia, została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-22, które w lipcu odbędą się w Holandii.
 
Liliana Wójcik, była uczennica klasy sportowej o profilu piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie oraz szkolnego klubu UKS Polonez Wyszków, zdobyła w ubiegłym roku wraz z reprezentacją Polski brązowy medal Mistrzostw Świata U-19 w siatkówce. 
Liliana została dostrzeżona przez trenera reprezentacji U-22 Miłosza Majkę i powołana na zgrupowanie kadry. Wyszkowianka wystąpiła w ostatnich meczach kontrolnych kadry z Ukrainą. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Polska wygrała 4:1 (25:23, 15:25, 25:22, 25:23, 15:8), a w drugim zwyciężyła 3:1 (25:13, 25:21, 21:25, 25:22), dodatkowy set 15:13.
Warto podkreślić, że Liliana jest 18-latką (dokładnie kończy 18 lat tuż przed Mistrzostwami), więc gra w drużynie z zawodniczkami starszymi o 3-4 lata, co jest ogromnym wyróżnieniem i podkreśleniem wyjątkowych umiejętności naszej zawodniczki.
 
Mistrzostwa Europy odbędą się w holenderskiej Hadze w dniach 7-12 lipca 2026.
Terminarz spotkań Polek:
7 lipca, 19.30: Polska - Włochy
8 lipca, 16.00: Portugalia - Polska
9 lipca, 16.00: Serbia - Polska
Zitcom - Naprawa telefonów, telewizorów, laptopów
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom