SIATKÓWKA: W sobotę kluczowy pojedynek Campera

Sport

SIATKÓWKA: W sobotę kluczowy pojedynek Campera

27.01.2021
autor: mjk
W najbliższą sobotę hitowy mecz Camper Wyszków - SMS PZPS Spała. Stawką jest uniknięcie w pierwszym meczu playoffów niepokonanej w tym sezonie warszawskiej Legii. Początek spotkania w hali WOSiR o godzinie 17.00.

Dlaczego ten mecz jest tak ważny? Chodzi o uniknięcie w playoffie Legii Warszawa, która w 15 meczach tego sezonu 15 razy wygrała i na pewno zajmie pierwsze miejsce w naszej grupie. Zajmująca drugie miejsce Sparta Grodzisk Mazowiecki byłaby na pewno wygodniejszym rywalem.
Ale to i tak początek drogi do I ligi...

Zasady awansu do I ligi
Runda play off (zespoły, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca 1‐4) rozgrywana  jest do trzech wygranych meczów. Gospodarzem I terminu playoffów jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.
Zespoły grają według poniższego rozstawienia:
A: 1 – 4
B: 2 – 3
Zwycięzcy meczów A i B, awansują do turnieju półfinałowego. Terminy meczów to: 13‐14.03.2021; 20‐21.03.2021 oraz ew. 31.03.2021
Zwycięzcy meczów A i B z rundy playoff rozegrają turnieje półfinałowe mające na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do turnieju finałowego. Zostaną rozegrane trzy turnieje półfinałowe zgodnie z poniższym podziałem:
I turniej: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 1, zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 4
(Jeśli nasi siatkarze awansują do tego turnieju spotkają się z zespołami grupy 4. W tej chwili prowadzi w niej Chrobry Głogów, wyprzedzając zespoły Sobieski Żagań, Astra Nowa Sól i MUKS Ziemia Milicka)
II turniej: zwycięzca grupy 2, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3, druga drużyna grupy 3
III turniej: zwycięzca grupy 5, druga drużyna grupy 5, zwycięzca grupy 6, druga drużyna grupy 6
Turnieje zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym”. Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 9‐11.04.2021
Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsca  w turniejach półfinałowych rozegrają turniej finałowy mający na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do I ligi mężczyzn.
Turniej ten odbędzie się w dniach 21‐25.04.2021
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość