SIATKÓWKA: Spotkanie z Marcinem Prusem (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Spotkanie z Marcinem Prusem (foto)

12.03.2020
autor: mjk
Marcin Prus, były reprezentacyjny siatkarz (97 meczów w kadrze), obecnie współpracujący z radiem i telewizją (Polsat Sport) był  w poniedziałek gościem młodzieży z SP nr 5.
Spotkanie mogło odbyć się dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne). Na przyjazd do Wyszkowa Marcina Prusa namówił trener UKS Polonez - Maciej Główczyński. Marcin Prus jest mistrzem Europy juniorów, mistrzem świata juniorów, a w 1997 roku został wybrany MVP Mistrzostw Świata w Bahrajnie. Wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski.
To wyjątkowe spotkanie ze sportowcem. Bardziej przypomina lekcję wychowawczą i zajęcia motywacyjne z aktywnym udziałem młodzieży. Podczas dwóch kolejnych spotkań (każde po dwie godziny lekcyjne) uczniowie SP nr 5 (zarazem gracze UKS Polonez) mogli z jednej strony usłyszeć kilka gorzkich prawd o współczesnej młodzieży, a z drugiej otrzymali mnóstwo pozytywnej energii do dalszego wspinania się po szczeblach siatkarskiej kariery. Aż do zostania najlepszym siatkarzem świata...

Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu trenera Macieja Główczyńskiego, dyrektora SP nr 5 - Zbigniewa Szczerby oraz Gminy Wyszków, która wspiera udział szkoły w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych.

NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość