SIATKÓWKA: Plażowicze najlepsi na wyszkowskiej plaży (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Plażowicze najlepsi na wyszkowskiej plaży (foto)

20.07.2021
autor: mjk
Drużyna "Plażowicze" z Nasielska wygrała niedzielny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa. W finale pokonali białostocczan z zespołu NeoMesp.

W turnieju na wyszkowskiej plaży wzięło udział dwanaście drużyn: W stronę słońca; Kicie; Glizda Ogień; Słomiany Zapał; Not Bad; StarBud; Plażowicze; Ostre Skosy; Metin 2; Lepaki; NeoMESP; Ceglani.
Turniej rozgrywany był na zasadach "halowych", 3 na 3, systemem brazylijskim. Rozegrano 22 mecze (każdy mecz to jeden set do 21). Po emocjonujących spotkaniach do półfinałów awansowały cztery ekipy: NotBad (Wyszków), Plażowicze (Nasielsk) NeoMESP (Białystok) oraz Lekapi (Wyszków).
W pierwszym półfinale spotkały się NeoMesp i Lepaki. Początek spotkania był bardzo wyrównany, lecz po serii błędów zespołu Lepaki to drużyna NeoMesp mogła cieszyć się ze zwycięstwa 21:14. Drugi półfinał to pojedynek Plażowiczów z NotBad. Goście z Nasielska pokonali wyszkowian 21:13.
W meczu o III miejsce spotkały się więc dwie wyszkowskie drużyny. Zespół Lepaki okazał się lepszy i wygrywając 21:9 zapewniłsobie miejsce na podium.
Finał był bardzo wyrównany i emocjonujący. Spotkali się w nim faworyci turnieju: NeoMESP i Plażowicze. Mecz był świetną reklamą plażowej siatkówki - zgromadzeni widzowie mogli ogląać wiele akcji, po których ręce same składały siędo oklasków. Ostatecznie Plażowicze z Nasielska wygrali 21:18 i mogli chwilę później wznieść puchar za zwycięstwo w turnieju. Zwycięzcy zostali nagrodzeni kwota pieniężna 900zł, pucharem oraz voucherami do sklepu Decathlon o wartości 200zł, które ufundowała firma TopBud - Tobiasz Augustynik. Drugie miejsce to nagroda w wysokości 600zl i puchar, trzecie miejsce - 300zl i puchar.

I miejsce: Plażowicze (Nasielsk):
Michał Drajer
Kacper Wiśniewski
Paweł Burczak

II miejsce: NeoMesp (Białystok)
Piotr Andraka
Mateusz Kardasz
Stanisław Kaczmarek
Patryk Wojtach

III miejsce: Lepaki (Wyszków)
Jacek Obrębski
Piotr Jurczyk
Michał Urbaniak

IV miejsce: Not Bad (Wyszków)
Sebastian Grześkiewicz
Mateusz Rozwadowski
Kamil Ściechura
Jakub Leszczyński

Organizatorami turnieju była Gmina Wyszków, WOSiR Wyszków oraz UKS Volley Wyszków. Zawody sędziował Piotr Białek.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość