SIATKÓWKA: Liliana Wójcik w Tauron Lidze!

Sport

SIATKÓWKA: Liliana Wójcik w Tauron Lidze!

02.02.2024
autor: mjk
Reprezentantka Polski Juniorów Liliana Wójcik, była uczennica klasy sportowej o profilu piłki siatkowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie oraz wychowanka szkolnego klubu UKS Polonez Wyszków, rozpoczęła treningi w drużynie seniorek Energa Kalisz, która gra w TAURON Lidze, czyli najwyższej klasie żeńskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Wyszkowianka dopiero za kilka miesięcy ukończy 16 lat. Młoda przyjmująca zapewne ma przede wszystkim poprawić jakość treningu drużyny prowadzonej przez Przemysława Michalczyka.

- Takie sytuacje nie zdarzają się często. Co prawda w TAURON Lidze co jakiś czas młode zawodniczki z zespołów juniorskich dołączają do swoich seniorskich drużyn, ale rzadko mamy przypadki, że niespełna szesnastoletnia siatkarka trafia do pierwszej drużyny - komentują eksperci.
W listopadzie zawodniczka klubu z Kalisza wraz z koleżankami wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy U18, które zostaną zorganizowane w 2024 roku. 

Trzeba przyznać, że pochodząca z siatkarskiej rodziny Liliana (mama Marta, trenerka w UKS Polonez, wcześniej zawodniczka z I-ligowym doświadczeniem oraz tata Sebastian, były zawodnik Campera Wyszków, a w przeszłości wicemistrz Europy Kadetów) w najlepszy możliwy sposób rozwija swoją przygodę z siatkarskim parkietem. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość