SIATKÓWKA: Liliana Wójcik Mistrzynią Polski

04.05.2023
Liliana Wójcik, wychowanka UKS Polonez Wyszków została w niedzielę mistrzynią Polski młodziczek. Wyszkowiankę, grającą w barwach Energa MKS Kalisz wybrano także MVP całego turnieju!

Turniej odbywał się w miniony weekend w Bartoszycach. Mistrzem Polski został zespół Energa MKS Kalisz, pokonując w zaciętym i pełnym dramaturgii finale UKS Atenę Kaman Warszawa 2:1 (23:25, 25:23, 15:10).
Przyjmująca zespołu z Kalisza, Liliana Wójcik została także wybrana najbardziej wartościową zawodniczką finałowego turnieju. W pięciu meczach zdobyła 39 punktów.
Trzeba przyznać, że pochodząca z siatkarskiej rodziny Liliana (mama Marta, trenerka w UKS Polonez, wcześniej zawodniczka z I-ligowym doświadczeniem oraz tata Sebastian, były zawodnik Campera Wyszków, a w przeszłości wicemistrz Europy Kadetów) w najlepszy możliwy sposób wróciła na parkiet po kontuzji.