SIATKÓWKA: Historyczny mecz Volleya. Na początek trzy punkty

18.10.2024
Pierwszy w historii mecz ligowy rozegrali w sobotę siatkarze Volleya Wyszków. Inauguracja wypadła okazale, podopiecznie trenera Macieja Główczyńskiego wygrali 3:0.

Pierwszy set meczu z Huraganem Stare Babice był wyrównany tylko do stanu 10:10. Potem wyszkowianie otrząsnęli się z debiutanckiej tremy i do końca meczu ich przewaga nie podlegała dyskusji. Pierwszego seta wygrali do 15, w drugim goście postawili większy opór, ale Volley wygrał do 19, a ostatnia partia trwała tylko kilkanaście minut i zakończyła się wygraną wyszkowian do 14.

Volley Wyszków - NTT Huragan Stare Babice II 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)
Historyczny skład Volleya: Obrębski, Lewandowski, Jurczyk, Przybyłowski, Ciskowski, Pakieła, Heronimek (libero) Grali także: Abramczyk, Tomczyk, Przesmycki, Dyl, Leszczyński, Wójcik, Rzemek (libero)

Spała zaspała
W środę Volley grał mecz Pucharu Polski. Przeciwnikiem był SMS PZPS Spała czyli, upraszczając, reprezentacja Polski do lat 19. Biorąc pod uwagę to, że zespół gości gra na zapleczu Plus Ligi wydawać się mogło, że mecz będzie się toczył pod dyktando młodych siatkarzy ze Spały. Nic bardziej mylnego.
Podopieczni trenera Macieja Główczyńskiego świetnie zaczęli mecz i przy wypełnionej hali dali pokaz walki o każdą piłkę. Dwa pierwsze sety padły łupem wyszkowian i pachniało sensacją. Drużyna ze Spały jednak „obudziła się” i z każdą następną akcją pokazywała swoją przewagę. Ostatecznie goście wygrali 3:2, ale siatkarzom Volleya należą się ogromne brawa zaten mecz.

Volley Wyszków - SMS PZPS Spała 2:3 (25:23, 26:24, 18:25, 21:25, 6:15)