SIATKÓWKA: Cały dzień z plażówką (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Cały dzień z plażówką (foto)

28.08.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Kamil Bodzon i Hubert Heronimek zdobyli Puchar Burmistrza Wyszkowa z siatkówce plażowej. Zawody odbyły się w sobotę, 26 sierpnia na nadbużańskiej plaży.
W turnieju wzięło udział dziewięć par, w tym jedna żeńska. Uczestników podzielono na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Grano od 11 do 19, bo spora liczba meczów była bardzo wyrównana i trwała znacznie dłużej niż przewidywano.
W grupie A Kamil Bodzon i Hubert Heronimek wygrali wszystkie mecze. Ich przeciwnikami były pary: Artur Szymański - Krzysztof Skoczeń, Marcin Pasek - Marcin Piechociński oraz Piotr Jurczyk - Michał Urbaniak. Ta ostatnia para, po dwóch zwycięstwach w grupie także awansowała do półfinału.
W grupie B występowało pięć par: Sandra Bialik - Gabriela Volosin, Łukasz Zdrojewski - Alan Rzemek, Michał Gąsiewski - Damian Kurowski, Michał Mielcarz - Mateusz Macioszczyk oraz bracia Kacper i Karol Wojtkowscy.
Do półfinału, z kompletem zwycięstw awansowali bracia Wojtkowscy, a z trzema wygranymi w najlepszej czwórce zawodów zameldowali się Michał Mielcarz i Mateusz Macioszczyk.
W półfinałowych pojedynkach mogliśmy oglądać  wyrównane i zacięte spotkania.
W pierwszym, para Kamil Bodzon - Hubert Heronimek pokonała Michała Mielcarza i Mateusza Macioszczyka 2:1, a w drugim bracia Wojtkowscy ulegli parze Piotr Jurczyk - Michał Urbaniak.
Kacper i Karol Wojtkowscy wygrali jednak mecz o III miejsce, dzięki czemu mogli odebrać eleganckie puchary oraz nagrodę finansową.
W finale Kamil Bodzon i Hubert Heronimek udowodnili, że byli tego dnia najlepszą parą występującą na wyszkowskiej plaży. Po bardzo ładnym meczu pokonali 2:0 Piotra Jurczyka i Michała Urbaniaka. Warto dodać, że pary te grały tego dnia wcześniej w meczu grupowym i wtedy także lepsi okazali się Bodzon i Heronimek, pokonując rywali 2:1.
Chwilę później najlepsze trzy pary turnieju zostały nagrodzone  przez dyrektora WOSiR Marka Wiśniewskiego pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami finansowymi.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość