RALLY WYSZKÓW: Dwudziesty czwarty raz ścigali się w Wyszkowie (foto)

Sport

RALLY WYSZKÓW: Dwudziesty czwarty raz ścigali się w Wyszkowie (foto)

04.10.2021
autor: mjk
Dwudziesty czwarty raz odbył się w Wyszkowie i okolicach rajd samchodowy "Wyszków Rally". Tegoroczną edycję wygrała para Michał Miezian - Kamil Gryc, jadący BMW 318 TI.

Była to jednocześnie II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw  AKC oraz I runda Pucharu SOS PZMot. Do rajdu stanęło 48 kierowców. Sobotnie odcinki specjalne odbywały się w Wyszkowie (na terenie Urzędu MIejsckiego, Nadleśnictwa i targowiska miejskiego), a także w Rząśniku. W niedzielę kierowcy ścigali się w widowiskowej Super Próbie na ulicy Sowińskiego.
Nim rajdowcy zaczęli ściganie w centrum miasta, przejechali przez całe miasto, następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Gloria Victis. A potem przyszło to na co  czekali licznie zgromadzeni wyszkowianie. Pogoda sprzyjała kibicowaniu, trasa Super Próby była więc szczelnie otoczona widzami.

NIedzielne ściganie w centrum miasta wygrał Adam Świderski z pilotem Kacprem Zawadką. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Michał Miezian - Kamil Gryc (BMW 318 TI) przed załogą Marcin Szwejk - Paula Szwejk (BMW 318 TI Compact). Trzecie miejsce zajął duet Tomasz Gregorczyk - Aleksander Nosarzewski (Nissan Almera N16).
Rajd ukończyły 32 załogi.

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość