RAJD DAKAR: Kamil Wiśniewski zaczyna od 17. miejsca

02.01.2017
Kamil Wiśniewski, debiutujący w Rajdzie Dakar zajął podczas pierwszego dnia zmagań 17. miejsce. Rafał Sonik był 25.

Zawodnicy mieli do pokonania mieli co prawda 454 kilometry, ale tylko 39 odcinka specjalnego. W najbardziej nas interesującej klasyfikacji kierowców quadów na czołowym miejscu na pierwszym etapie był Brazylijczyk Marcelo Medeiros.

Rafał Sonik, który startował jako pierwszy w stawce, zajął dopiero 25. miejsce ze stratą 6.45 minuty do zwycięzcy. Na trzecim kilometrze nasz faworyt zaliczył wywrotkę, ale pozbierał się szybko i jedzie dalej z niewielką stratą. Wyszkowianin Kamil Wiśniewski ukończył premierowy odcinek na 17. pozycji i do lidera traci 3.17 minuty.