PŁYWANIE: Zawodnicy UKS Polonez w dobrej formie (foto)

21.11.2018
autor: Julia Borzymek
W weekend 17 – 18 listopada wyszkowscy pływacy wzięli udział w Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Północnego Mazowsza pod patronatem Burmistrza Miasta Mławy. Barwy klubu UKS Polonez Wyszków reprezentowało 40 zawodników (21 dziewcząt i 19 chłopców) w wieku 9-18 lat. Mimo dużej konkurencji, zdobyli 12 medali i uplasowali się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Fabian Dyga (10 lat) oraz Miłosz Grzybowski (18 lat) zajęli II miejsca w klasyfikacji generalnej swoich roczników. Miłosz dla młodszych kolegów z klubu może stanowić wzór do naśladowania – zdobył 3 złote medale i 1 srebrny.
W sobotę o godz. 9 w pływalni w Mławie rozpoczęły się eliminacje na dystansach 50m i 200m, o godz. 17 odbyły się popołudniowe finały, do których zakwalifikowało się 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji (50m) oraz kategorii wiekowej. W niedzielę zmagania na dystansach 100-metrowych rozpoczęły się o tej samej porze, ale o miejscu decydowały poranne wyścigi. Pływacy UKS „Polonez” poradzili sobie bardzo dobrze zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, zdobywając miejsca w pierwszych szóstkach:

9. UKS Polonez Wyszków                  400pkt

Gościem specjalnym zawodów był Radosław Kawęcki (trzykrotny mistrz świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów).
Udział w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Wyszków.