PLPS: Powiatowa Liga też nie zagra

Sport

PLPS: Powiatowa Liga też nie zagra

12.03.2020
autor: mjk

Trzecia kolejka Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej przyniosła mecz na szczycie, w którym PrefBud pokonał Revival Berbud. Ważniejsze jest jednak informacja, że czwarta i piąta kolejka PLPS zostały przełożone z powodu zagrożenia koronawirusem.
 

W trzeciej kolejce spotkały się dwie niepokonane drużyny Revival-Berbud oraz PrefBud. Po dość jednostronnym pojedynku wygrali ci drudzy 25:15; 25:13. Dzięki temu siatkarze PrefBudu z kompletem zwycięstw są samodzielnym liderem.

Swoje pierwsze zwycięstwo odnotowali gracze 4Ride Team, którzy pokonali Volley Wola. UKS Volley Wyszków pokonał 2:0 Grzmoty, a w zdecydowanie najbardziej zaciętym meczu Boluś Team Euro-Bram przegrał po tie-breaku z Wyszków Team.
W tabeli prowadzi PrefBud (9 pkt.) przed Volleyem Wyszków (6 pkt.) i zespołem Revival-Berbud (6 pkt.).
 

W związku z zagrożeniem koronawirusem organizatorzy ligi zdecydowali o przełożeniu następnych kolejek. W oświadczeniu czytamy: „Nic w ostatnim czasie nie sprawiało nam większej radości niż mecze naszej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Było tam wszystko co najpiękniejsze w sporcie: rywalizacja zgodna z duchem fair play, walka, poświęcenie, nieostający doping wiernych kibiców. Biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenia dla ludzi wynikające z Koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowaliśmy się przełożyć dwie najbliższe kolejki ligowe (IV i V), które miały zostać rozegrane pierwotnie 15 i 22 marca, na bardziej sprzyjające czasy. Nasza liga to zawodnicy, ale także i kibice, którzy przybywali ostatnio masowo by dopingować swoje rodziny, przyjaciół, koleżanki i kolegów. Dodawali bezsprzecznie ogromnego kolorytu naszej lidze.
Nie chcąc narażać mieszkańców naszego powiatu, z wielkim bólem serca, ale jednocześnie z pełnym przekonaniem, że to jedyna słuszna na ten moment decyzja, rozstajemy się z ligą do 5 kwietnia.”

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość