PLPS: Pierwsza kolejka za nami

Sport

PLPS: Pierwsza kolejka za nami

12.10.2021
autor: opr. mjk
Mamy za sobą mecze  pierwszej kolejki drugiej edycji Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Emocji nie brakowało!

O tym, że było niezwykle ciekawie mogą świadczyć dwa tie-breaki. Na początek UKS Volley zmierzył się z zespołem Młoda Krew. Mecz został gładko wygrany przez młodych graczy. W drugim secie uraz jednego z zawodników Volleya okazał się na tyle poważny, że musiał on się udać do szpitala.
W drugim meczu rozgrywanym o 16.30 stanęły na przeciw siebie zespoły Ajmera i UKS II Volley. Warto podkreślić, że skład tych zespołów jest mieszany i panie stanowią bardzo ważną rolę w obydwu składach. Spotkanie okazał się niezwykle zacięte, było wiele ekscytujących wymian, a o jego losach zdecydował tie-break. W nim zespół dowodzony przez Macieja Główczyńskiego okazał się lepszy.
 
O 17.30 na parkiet wybiegły ekipy PrefBudu i Przyszlim Pograć oraz Tłuszcz i Reszta Świata, która mierzyła się z Revivalem. PrefBud swój mecz wygrał dość gładko. Natomiast w drugim walka trwała na całego. Występujący w pięciosobowym składzie Revival dzielnie walczył z ekipą z Tłuszcza. Pierwszy set rozstrzygnął się w końcówce. Drugą partię wygrał Revival. W tie-breaku emocje sięgały zenitu. Ostatecznie to zespół Tłuszcz i Reszta Świata okazał się lepszy.

Graczem kolejki został wybrany Antoni Ciskowski (Młoda Krew)
Liderem po pierwszej kolejce jest PrefBud

Wyniki I kolejki:
Młoda Krew - UKS Volley 2:0 (25:10, 25:20)
UKS Volley II - Ajmer 2:1 (17:25, 25:19, 15:13)
Przyszlim Pograć - PrefBud 0:2 (16:25, 10:25)
Tłuszcz i Reszta Świata - Revival 2:1 (25:22, 20:25, 17:15)

Następna kolejka odbędzie 24 października. Zestaw par: Prefbud - Ajmer; Revival - Przyszlim Pogram; Volley - Tłuszcz i Reszta Świata; Volley II - Młoda Krew
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość