PLPN: Pascal FC Widelec wygrał ligę! (FOTO)

28.06.2021
autor: mjk, fot. Starostwo Powiatowe
Piłkarze drużyny Pascal FC Widelec zostali mistrzami Powiatowej Ligi Piłki Nożnej. W ostatniej kolejce przypieczętowali sukces zwycięstwem z zespołem FUZ Ostrowy 4:3.

Przed ostatnią kolejką szansę na wygranie ligi mieli jeszcze piłkarze Czarnej Elki, ale w meczu z Wyszków FC przegrali 3:4 i było już wiadomo, że mistrzem zostanie Pascal FC Widelec. W drugim niedzielnym meczu PBS w Wyszkowie pokonał MTS Nexsell 7:4. Ostatnia w tabeli drużyna MTS do przerwy prowadziła 4:2, ale korzystnego wyniku nie umiał utrzymać w drugiej części gry.
Ostatni mecz to spotkania świeżo upieczonego mistrza z drużyną FUZ Ostrowy. Do przerwy padły tylko dwa gole, oba dla Pascala. Po przerwie było ciekawiej, FUZ zdobył trzy gole, ale stracił dwa i ostatecznie przegrał 3:4.

Skład Pascal FC Widelec: Piotr Wyszyński, Albert Głowacki, Szymon Chalski, Łukasz Bloch, Rafał Jaczewski, Łukasz Rogulski, Patryk Karłowicz, Artur Kiełczkowski, Konrad Kowalczyk, Jarosław Wyszyński, Krzysztof Borowski, Marcin Bloch, Mateusz Wałowski, Robert Wałowski, Łukasz Kowalczyk, Alan Wróbel

Najlepszym bramkarzem ligi został Kamil Przybysz z drużyny Czarna Elka. Tytuł Króla Strzelców wywalczył Łukasz Kowalczyk z drużyny Pascal FC Widelec, a Królem Asyst został Dominik Zajączkowski z drużyny Czarna Elka

Po każdej kolejce wybierany był Zawodnik Kolejki. Zostali nimi: Marcin Bloch (Pascal FC Widelec), Damian Gałązka (MTS Nexsell), Łukasz Kowalczyk (Pascal FC Widelec), Karol Chmiel (GS Zabrodziaczek), Paweł Kurbiel (PBS w Wyszkowie), Hubert Sobolewski (FUZ Ostrowy), Sebastian Kocięcki (Wyszków FC).

Zawodników dekorowali wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Ewa Bartosiewicz oraz radny Piotr Wykowski.