PIŁKA RĘCZNA: Dziesięć minut przed końcem było 20:20. A potem się zaczęło (FOTO)

15.11.2021
Bardzo wyrównany, do 50 minuty, mecz piłkarek ręcznych UKS SP1 Wyszków mogli zobaczyć kibice w sobotę. Przeciwniczkami wyszkowianek były zawodniczki Varsovii. Dzięki świetnej postawie w ostatnich dziesięciu minutach spotkania nasze zawodniczki wygrały 26:21.

Początek meczu należał do zawodniczek ze stolicy, które przez prawie całą pierwszą połowę prowadziły różnicą 1-2 bramek. Dopiero w ostatniej minucie przed przerwą podopieczne trenera Artura Rębowskiego doprowadziły do remisu 10:10.
Po zmianie stron wyszkowianki zagrały lepiej i to one uzyskały przewagę 2-3 goli. Ambitnie grające zawodniczki z Warszawy dziesięć miut przed końcem doprowadziły jednak do remisu 20:20.
Potem nagle na boisku zaczęła grać tylko jedna drużyna. Wyszkowianki rzuciły gola na 21:20, potem nie wykorzystały trzech (!) rzutów karnych, ale nie podłamały się tym i rzuciły kolejne pięć bramek. Varsovia odpowiedziała tylko jednym golem w ostatniej minucie.
Mecz zakończył się wynikiem 26:21 dla UKS SP1 i było to pierwsze zwycięstwo wyszkowianek w rundzie rewanżowej.

UKS SP1 Wyszków - Varsovia Warszawa 26:21 (10:10)
UKS: Kinga Ciemniewska, Kinga Stępniak - Oliwia Pniewska (11), Bui Bao Diep (5), Karolina Królak (4), Maja Gizińska (3), Alicja Rolek (2), Aleksandra Salwin (1), Julia Żurawska, Emilia Samsel, Antonina Nisio, Anna Deluga, Wiktoria Szymańska