PIŁKA NOŻNA: Zakończyły na szóstym miejscu (foto)

09.06.2021
Na koniec sezonu II ligi piłkarki Loczków przegrały z AZS UW Warszawa 2:4, ale... awansowały w tabeli na szóste miejsce.

Mecz zaczął się od dominacji wyszkowianek. W 10. minucie po akcji Pauliny Pokraśniewicz do siatki AZS trafiła Natalia Czyż. Potem wyszkowianki miały kilka dogodnych sytuacji, strzał w słupek, ale tuż przed przerwą, po „centrostrzale” zawodniczki z Warszawy, gospodynie wyrównały.
Druga połowa zaczęła się od nerwowych minut w wykonaniu Loczków. Najpierw, w 47. minucie, po strzale z dystansu Katarzyna Kulasińska odbiła piłkę, ale dobitki piłkarki ze stolicy już nie mogła obrobić. Kilkanaście minut później, po kontrowersyjnym rzucie karnym, było już 3:1 dla AZS UW.
Wyszkowianki atakowały, ale dobrze spisywała się bramkarka stołecznej drużyny. Dopiero w 80. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anna Bortkiewicz ładnym strzałem pokonała golkiperkę AZS.
Wyszkowianki rzuciły się do ataku i niewiele im brakowało do wyrównania. AZS w doliczonym czasie gry przeprowadził kontrę, po której zdobył gola na 4:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

AZS UW Warszawa - Loczki Wyszków 4:2 (1:1)
Gole dla Loczków: Natalia Czyż (10.), Anna Bortkiewicz (80.)
Loczki: Katarzyna Kulasińska  - Aleksandra Ślubowska (68. Aldona Owsianka), Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska, Beata Chapska (64. Natalia Kasińska), Martyna Rosa, Anna Bortkiewicz, Anna Jałocha, Oliwia Świętoń, Natalia Czyż, Paulina Pokraśniewicz.
Sędziowała: Agnieszka Szybińska (Mazowiecki ZPN)

W ostatniej kolejce wyniki poukładały się w ten sposób, że trzy drużyny zakończyły rozgrywki z równą liczbą punktów (po 31). Z małej tabelki między drużynami (Loczki, Widok Lublin, Sparta Daleszyce) wynikało, że wszystkie trzy zespoły zdobyły po 6 punktów, ale najlepszy bilans bramkowy miały nasze piłkarki, które dzięki temu zajęły ostatecznie szóste miejsce w II lidze.
Na podsumowanie przyjdzie czas, ale można powiedzieć, że ten wynik to sukces Loczków. Wyszkowianki grały pierwszy sezon w lidze centralnej, w jednej grupie z siedmioma spadkowiczami z I ligi.
W sobotę obradowali delegaci kobiecych klubów Ekstraligi, I i II ligi. Najprawdopodobniej następny sezon II ligi rozegrany zostanie przy podziale „północ-południe”, a nie jak „wschód-zachód”, jak ten właśnie zakończony.
Loczki czekają więc kolejne nowe przeciwniczki i kolejne ciekawe wyjazdy (np. Kołobrzeg, Gdynia, Włocławek).