PIŁKA NOŻNA: Z kim zagrają Loczki Wyszków? Pierwszy sparing już w niedzielę

Sport

PIŁKA NOŻNA: Z kim zagrają Loczki Wyszków? Pierwszy sparing już w niedzielę

17.07.2023
autor: mjk
Przygotowujące się do sezonu II ligi piłki nożnej kobiet zawodniczki Loczków Wyszków rozegrają cztery letnie sparingi. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę.

Na początek do Wyszkowa przyjedzie beniaminek III ligi - KKP Diamenty Warszawa, zespół, który w minionym sezonie zdominował rozgrywki mazowieckiej IV ligi kobiet. W dwudziestu meczach warszawianki tylko raz zaznały goryczy porażki, a bilans bramkowy 86-19 robi wrażenie. Gwiazdą zespołu jest Weronika Araśniewicz, reprezentantka Polski U-17 (podczas niedawnych Mistrzostw Europy wystąpiła we wszystkich meczach naszej drużyny narodowej).
Rok temu głośno mówiło się o przejęciu przez Diamenty miejsca w I lidze kobiet (po wycofaniu się Tarnovii Tarnów). Z powodów formalno-prawnych do tego nie doszło, ale zespół ze stolicy na pewno prezentuje poziom dużo wyższy niż IV liga.
Kilka dni później do Wyszkowa zawita drugi czwartoligowiec, który uzyskał awans. Fuks Pułtusk do III ligi awansował z drugiego miejsca w IV lidze. Dla klubu z Pułtuska to pierwszy awans w historii, po siedmiu latach istnienia klubu.
Następny sparing Loczki rozegrają podczas obozu przygotowawczego, który odbędzie sięw Olecku. Wyszkowianki zmierzą się z Włókniarzem Białystok, drużyną występującą w II lidze, w grupie z naszym zespołem.
Po powrocie z obozu wyszkowianki zagrają sparing z pierwszoligową Ząbkovią Ząbki. Być może 12 lub 13 sierpnia Loczki zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny.
Pierwszy mecz ligowy zaplanowano na weekend 19/20 sierpnia. Do Wyszkowa przyjedzie czwarta drużyna poprzedniego sezonu - WAP Włocławek.

Plan sparingów Loczków Wyszków:
  • 23 lipca, godz. 17.00, Wyszków - Diamenty Warszawa (III liga)
  • 26 lipca, godz. 18.00, Wyszków - Fuks Pułtusk (III liga)
  • 4 sierpnia, godz. 11.00, Olecko - Włókniarz Białystok (II liga)
  • 9 sierpnia, godz. 19.00, Ząbki - Ząbkovia Ząbki (I liga)
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość