PIŁKA NOŻNA: Wymakraczowi zostały cztery kroki

Sport

PIŁKA NOŻNA: Wymakraczowi zostały cztery kroki

06.05.2019
autor: mjk
Po kolejnym zwycięstwie piłkarzom Wymakracza Długosiodło pozostały cztery mecze do awansu do A-klasy. Ważne jest także to, że najgroźniejszy rywal stracił punkty.

Sześć punktów przewagi - tak wygląda obecnie sytuacja Wymakracza. Mamy nadzieję, że awans, który jest na wyciągnięcie ręki, 9 czerwca stanie się faktem.
W meczu z ULKS Ołdaki podopieczni trenera Rafała Gordziejczyka rozpoczęli bardzo mocnym akcentem. Po kwadransie gry było już 2:0 po golach Macieja Paska i Adama Dudy. Do przerwy długosiodlanie zdobyli jeszcze dwie bramki (ponownie Adam Duda i Emil Mostowski) i można było grać już spokojniej.
W drugiej części spotkania hattricka skompletował Adam Duda, ale najpierw swoją bramkę dołożył po pięknym strzale głową Marcin Pamrowski.
Warto podkreślić, że Adam Duda oraz Emil Mostowski łącznie zdobyli już 51 goli (A. Duda - 26, E. Mostowski - 25). Obaj walczą o koronę króla strzelców ostrołęckiej klasy B. Najważniejsze jednak, aby ich celowniki były dobrze nastawione w najbliższym meczu. Piłkarzy Wymakracza czeka bowiem bardzo ważne spotkanie z zajmującym trzecie miejsce w lidze GKS Andrzejewo. Zwycięstwo w tym meczu oznaczać będzie, że awans jest o maleńki krok.
Na mecz zapraszamy w sobotę 11 maja, w samo południe.

ULKS Ołdaki - Wymakracz Długosiodło 0:6 (0:4)
Wymakracz: M. Cichowski (P. Rosiński I) - P. Drózd, D. Brejnak, M. Laska, M. Szymański, M. Pasek (Z. Kałek), M. Pamrowski (P. Rosiński II), M. Kwiatkowski, E. Rogalski (B. Kolankiewicz), A. Duda (D. Nowicki), E. Mostowski (K. Iwański)

Czołówka tabeli B-klasy:
Miejsce Klub Mecze Punkty Bramki
1 Wymakracz Długosiodło 16 43 84-11
2 GUKS Krasnosielc 16 37 57-21
3 GKS Andrzejewo 16 37 54-30
4 ULKS Ołdaki 16 26 40-33
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość