PIŁKA NOŻNA: Wymakracz wygrywa po piłkarskim rollercoasterze

29.05.2023
Piłkarze Wymakracza Długosiodło długo kazali czekać kibicom na zwycięstwo na swoim stadionie. Ostatni raz długosiodlanie wygrali u siebie 6 listopada ubiegłego roku. Sobotnie punkty przyszły w najbardziej odpowiednim momencie - Wymakracz wygrał z ostatnią w tabeli Koroną Karolinowo 5:3, ale wcale nie był to łatwy pojedynek.

Mecz zaczął się doskonale dla gospodarzy. Już w 4. minucie piłkę do siatki skierował Adam Duda. Przewagę Wymakracza udokumentował w 30. minucie Kamil Iwański i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 2:0 dla długosiodlan.
Początek drugiej części spotkania to kubeł zimnej wody na głowy podopiecznych trenera Arkadiusza Borowego. Goście z Karolinowa w ciągu 10 minut (między 48. a 58.) strzelili trzy gole i wyszli na prowadzenie. Gospodarze nie zwiesili głów i rozpoczęli odrabianie strat. W 69. minucie Bartłomiej Kolankiewicz doprowadził do wyrównania. Rozstrzygnięcia padły w ostatnich pięciu minutach meczu. Najpierw Marek Rytelewski po podaniu B. Kolankiewicza wyprowadził Wymakracz na prowadzenie, a kropkę nad i postawił w doliczonym czasie gry Emil Mostowski, któremu aystował trener Borowy, który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku.
Zespół z Karolinowa po porażce w Długosiodle definitywnie pożegnał się z ligą okręgową. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek los Wymakracza także nie jest pewny, ale zależy to w głównej mierze od liczby zespołów które z V ligi spadną do ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej. Na obecną chwilę jest to tylko jedna drużyna (Wkra Żuromin), co oznaczałoby utrzymanie Wymakracza.

Wymakracz Długosiodło - Korona Karolinowo 5:3 (2:0)
Gole dla Wymakracza: A. Duda (4.), K. Iwański (30.), B. Kolankiewicz (69.), M. Rytelewski (88.), E. Mostowski (90.+2)
Wymakracz: J. Borczon - T. Jakubczyk (75. P. Drózd), A. Jachacy, D. Kiełczewski, E. Rogalski, M. Rytelewski, M. Pasek, A. Duda (71. A. Borowy), K. Iwański (62. E. Mostowski), B. Kolankiewicz, M. Rytel (75. F. Ciach)

W najbliższej kolejce długosiodlanie jadą na mecz z KS Wąsewo. Klub z powiatu ostrowskiego zgromadził w rozgrywkach zaledwie punkt więcej od Wymakracza. Zapowiada się więc ciekawy i wyrównany pojedynek.