PIŁKA NOŻNA: Wymakracz wygrywa i czeka na baraże

14.06.2024
Wymakracz Długosiodło wygrał w XXVIII kolejce rozgrywek Ciechanowsko-Ostrołęckiej Ligi Okręgowej wyjazdowy mecz z GKS Gumino 4:2.

Zawodnicy z Długosiodła stracili gola już,w 3. minucie meczu, ale szybko odpowiedzieli gole, którego zdobył Michał Rytel, a jeszcze przed przerwą dołożyli dwa trafienia: Filipa Cackowskiego (36.) i Adama Dudy (40.).
Po zmianie stron gospodarze zdobyli gola na 2:3 i zaczęło się robić trochę nerwowo, jednak chwilę przed zakończeniem spotkania Emil Rogalski ustalił wynik meczu.

Sytuacja Wymakracza wygląda następująco. Zespół z Długosiodła zajmie na pewno 14. miejsce w ligowej tabeli. Żeby się utrzymać w lidze okręgowej muszą zostać spełnione dwa warunki:
  1. Grający w V lidze PAF Płońsk musi zająć co najmniej 11 miejsce w tabeli (na dwie kolejki przed końcem właśnie taką pozycję zajmuje).
  2. Zespół z ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej, który zajmie drugie miejsce (obecnie Opia Opinogóra) musi wygrać mecz barażowy z wicemistrzem warszawskiej okręgówki (grupa II) - Naprzodem Zielonki.
Baraże odbędą się 26 i 30 czerwca. Kibice Wymakracza powinni ściskać kciuki za piłkarzy z Płońska i Opinogóry.