PIŁKA NOŻNA: Wymakracz spadł do A-klasy

Sport

PIŁKA NOŻNA: Wymakracz spadł do A-klasy

02.07.2024
autor: mjk
Wymakracz Długosiodło, po trzech sezonach spędzonych w lidze okręgowej, spadł do A-klasy. Bezpośrednią przyczyną spadku był przegrany przez Opię Opinogóra baraż o awans do V ligi.

Piłkarze Wymakracza zajęli w rozgrywkach ciechanowsko-ostrołęckiej V ligi 14. miejsce, zdobywając w 30 meczach 24 punkty. Długosiodlanie wygrali 7 meczów, 3 razy zremisowali, a po 20 meczach schodzili z boiska bez punktów. Kwestia pozostania w lidze okręgowej na sezon 2024/25 zależała od wyniku meczu barażowego pomiędzy wicemistrzem grupy ciechanowsko-ostrołęckiej (Opia Opinogóra) i wicemistrzem grupy Warszawa II (Naprzód Zielonki). W pierwszym meczu zawodnicy spod Warszawy wygrali 4:2 i wydawało się, że w rewanżu opinogórzanie mają szansę odrobić dwubramkową stratę. Niestety, mecz zakończył się remisem 2:2, co dało awans Naprzodowi, a Wymakraczowi w konsekwencji spadek.
W przyszłym sezonie zespół z Dlugosiodła zagra więc w A-klasie, gdzie rywalizować będzie m.in. z rezerwami Narwi Ostrołęka, czy zespołami z Myszyńca i Łysych.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość