PIŁKA NOŻNA: Wymakracz podsumowuje rundę jesienną i żegna się z trenerem (FOTO)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Wymakracz podsumowuje rundę jesienną i żegna się z trenerem (FOTO)

06.12.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Żeby klub szedł do przodu, potrzeba zmian, świeżej krwi - przyznaje Rafał Gordziejczyk, który kończy pracę na stanowisku trenera drużyny seniorskiej Wymakracza Długosiodło. W styczniu treningi z piłkarzami z Długosiodła rozpocznie Arkadiusz Borowy, obecnie trener Legia Soccer Schools.
Spotkania piłkarzy, trenera, kibiców i władz klubu podsumowujące kolejne rundy są już klubową tradycją, ale tym razem podsumowano pierwszą rundę w lidze okręgowej, a jednocześnie ostatnią pod wodzą trenera Rafała Gordziejczyka.
- Na razie idzie nam ciężko, ale to początki, a one zawsze są ciężkie - 15., przedostatnie miejsce w tabeli podsumował Marek Kaniewski. - Myślę, że wiosna będzie dużo lepsza. Zajmujemy odległą pozycję w tej lidze, ale tak bywa w sporcie i nie ma co się załamywać.
Drużyna gra dopiero od 5 lat, a już zaliczyła dwa awanse: najpierw do A klasy, a później ligi okręgowej. - Dziękuję, że jesteście, że poświęcacie tej drużynie tyle czasu, za wasze uczestnictwo w treningach. Mam nadzieję, że będzie was coraz więcej i że te umiejętności będą widoczne później na boisku. Super, że jesteśmy w miarę zgraną ekipą - podkreślił Marek Kaniewski.
Piłkarzom, ale i kibicom podziękował trener Rafał Gordziejczyk. - Dziękuję, że jesteście z nami w tym ciężki dla nas roku.
Przypomniał, że w tym roku Wymakracz zagrał 45 meczów. - Tylko Legia chyba więcej rozgrywa - żartował.
- Z podobnym rezultatem - dodali zawodnicy.
- Za te 45 meczów wielkie brawa dla was wszystkich, za to, że zostawiliście na boisku serce, niektórzy zdrowie – zawodnikom dziękował trener.
Specjalnymi statuetkami w tzw. klubie sto powitał Bartka Kolankiewicza, Kamila Michalaka i kapitana drużyny Emila Mostowskiego. – Trzymaj dalej tę drużynę, bo jesteś wzorem na boisku - chwalił trener.
Statuetkę odebrał również Marcin Kwiatkowski. - Jednego meczu ci brakuje, ale w moich statystykach masz 100. Jesteś dobrym duchem drużyny - podziękował trener. Marcin został wyróżniony za poświęcenie na boisku (które czasami kończy się żółtymi kartkami), świetne prowadzenie drużynowego Facebooka i statystyk zespołu.
Ostatnia statuetka powędrowała do Marcina Gałązki „za zaangażowanie i wysoką frekwencję; na Marcina zawsze można było liczyć”.
Rafał Gordziejczyk przypomniał, że już wcześniej deklarował zakończenie współpracy z drużyną seniorską: - To była moja świadoma decyzja. Myślę, że doszliśmy do momentu, w którym już więcej wspólnie nie zrobimy, a nie chcę, żebyśmy się męczyli. Żeby klub szedł do przodu, potrzeba zmian, świeżej krwi. Smutno się rozstawać, bo kawał serca, zdrowie i siwe włosy tu zostawiłem.
Panu trenerowi za dotychczasową współpracę podziękowali piłkarze, władze klubu i kibice.
- Dziękujemy za te 5,5 roku, za dwa piękne awanse, za cierpliwość do nas, wszystkie nerwy – do trenera zawrócili się zawodnicy. Rafał Gordziejczyk nie krył zaskoczenia, ale i zadowolenia z prezentu od zawodników: swojego zdjęcia z nagrodą The Best FIFA Men’s Coach. - Że ja? Zastrzeliliście mnie!
Zdjęcia tym fajniejszego, że składającego się z setek miniaturek zdjęć drużyny.
- Dziękujemy panu trenerowi za wszystkie sezony. Życzymy dalszych sukcesów, wiele cierpliwości w dalszej pracy, cierpliwości do Długosiodła, do drużyny - mówiła z kolei Ewa Krysiak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, które prowadzi Wymakracz.
Cierpliwość się przyda, bo Rafał Gordziejczyk deklaruje chęć dalszej współpracy z klubem, np. prowadzenie drużyny młodzieżowej. - Tak łatwo nie odejdę, bo razem ten klub tworzyliśmy i chcę, żeby rósł w siłę - dodał.
W styczniu treningi z drużyną seniorską Wymakracza rozpocznie Arkadiusz Borowy z Broku, obecnie trener Legia Soccer Schools.
Runda jesienna Wymakracza w liczbach:
miejsce w tabeli: 15
liczba punktów: 9
liczba rozegranych spotkań: 15
liczba zwycięstw: 3 (3 u siebie)
liczba remisów: 0
liczba porażek: 12 (5 u siebie, 7 na wyjeździe)
bramki strzelone: 22 (17 u siebie, 5 na wyjeździe)
bramki stracone: 48 (23 u siebie, 25 na wyjeździe)
czystych kont: 0
żółte kartki: 27
czerwone kartki: 2
najwyższe zwycięstwo u siebie: 3-1 z Konopianką Konopki
najwyższa porażka u siebie: 1-5 z PAF-em Płońsk
najwyższa porażka na wyjeździe: 0-5 z Nadnarwianką Pułtusk, 3-8 z Soną Nowe Miasto
najwięcej strzelonych bramek: Emil Mostowski (8 bramek)
najwięcej asyst: Maciej Pasek (4 asysty)
najwięcej rozegranych spotkań: Marcin Gałązka i Bartłomiej Kolankiewicz (14 meczów)
najwięcej czystych kont: Michał Cichowski i Piotr Rosiński - 1 czyste konto (indywidualnie)
najwięcej rozegranych minut: Marcin Gałązka (1.134 minuty)
najwięcej żółtych kartek: Marcin Kwiatkowski (6 żółtych kartek)
opr. Marcin Kwiatkowski
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość