PIŁKA NOŻNA: Wymakracz odbija się od dna tabeli (FOTO)

24.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Zwycięstwo 3:1 nad Konopianką Konopki dało Wymakraczowi Długosiodło cenne 3 punkty i podniosło z dna tabeli.

Pierwsza połowa dla drużyny z Długosiodła układała się nie najlepiej. Piłkarze mogli mieć do siebie spore pretensje za zbyt łatwe straty piłki. Na przerwę schodzili ze stratą jednej bramki i w dość minorowych nastrojach.
Na szczęście, w drugiej połowie meczu oglądaliśmy już inny Wymakracz, stwarzający i wykorzystujący okazje podbramkowe. Bardzo ładnych goli trzeba pogratulować Adrianowi Grudzińskiemu (63. minuta, asysta Emil Mostowski), Michałowi Rytlowi (71. minuta, asysta Maciej Pasek ) i Emilowi Mostowskiemu (91. minuta, asysta Michał Rytel).
Trzecie w tym sezonie zwycięstwo może podbudować zespół, przypomnijmy, debiutujący w lidze okręgowej. Początki stosunkowo świeżej drużyny (na boiskach ligowych występuje dopiero od 2016 r.) nie były łatwe. A przed zimową przerwą Wymakracz czekają jeszcze spotkania z KS Wąsewo i Ostrovią Ostrów Maz. Ale wcześniej - 30 października - drużyna wyjedzie do Szydłowa na spotkanie z tamtejszą Koroną.

Wymakracz Długosiodło - Konopianka Konopki
Skład: M. Cichowski - A. Jachacy, M. Pasek, M. Gałązka, M. Szymański - B. Kolankiewicz (D. Roguszewski), P. Prabucki (K. Michalak), M. Kwiatkowski (J. Borczon), M. Rytelewski (M. Rytel) - A. Grudziński (A. Duda), E. Mostowski (C) (P. Rosiński II)
Żółte kartki: M. Pasek, E. Mostowski, M. Kwiatkowski, P. Prabucki