PIŁKA NOŻNA: Ważne wyjazdowe punkty Loczków

17.09.2024
Przed wyjazdem do Górzna w województwie kujawsko-pomorskim piłkarki Loczków mówiły, że „jadą w nieznane”. W czerwcu Nowy Świt Górzno nie przyjechał na ostatni mecz ubiegłego sezonu do Wyszkowa, a po trzech kolejkach rozgrywek miał za sobą tylko jeden mecz, który w dodatku przez większość czasu grał... w dziesiątkę. - Niewiele możemy powiedzieć o obecnej formie przeciwniczek, ale znamy ich atuty i postaramy się im skutecznie przeciwstawić - powiedziała trenerka Mariola Rębowska. Słowa dotrzymała, wyszkowianki wygrały 3:1.

Tradycyjnie, trzeci mecz z rzędu, pierwsza do siatki trafiła Natalia Czyż. Podobnie było w meczach z Włókniarzem Białystok i Słupczanką Słupca.
W barwach Nowego Świtu grają dwie reprezentantki Polski w futsalu - Agata Bała i Natalia Matuszewska i to na nich opiera się siła zespołu z okolic Brodnicy. W niedzielnym meczu były one jednak skutecznie neutralizowane przez defensywę Loczków.
Wystarczył jednak jeden moment nieuwagi na początku drugiej połowy i  Martyna Jakubowska zdobyła bramkę wyrównującą. Mimo to nadal zespołem dominującym na boisku były wyszkowianki.
W 66. minucie na boisku pojawiła się Natalia Kondruś i już 5 minut później sprytnym uderzeniem pokonała bramkarkę gospodyń.
Kilka minut przed końcem Paulina Pokraśniewicz ustaliła wynik na 3:1, zdobywając swoją szóstą bramkę w tegorocznych rozgrywkach, co daje jej na razie koronę królowej strzelczyń.

Nowy Świt Górzno - Loczki Wyszków 1:3 (0:1)
Gole dla Loczków: N. Czyż (8.), N. Kondruś (71.), P. Pokraśniewicz (85.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Karolina Jasińska, Joanna Jeż, Zuzanna Tywońko, Natalia Markowska, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Natalia Czyż, Oliwia Zęgota (81. Roksana Bylak),  Paulina Pokraśniewicz, Aleksandra Kozłowska (66. Natalia Kondruś).
Widzów ok. 50
Sędziowała: Kamila Littwin (Pomorski ZPN)

W niedzielę o 15.30 wyszkowianki podejmować będą Fuks Pułtusk.
Zespół z Pułtuska po czterech kolejkach ma 7 punktów i zaległy mecz z Nowym Świtem Górzno. W ostatnią niedzielę pułtuszczanki zremisowały z Wisłą Płock 2:2. Co ciekawe, remisowy wynik między tymi drużynami padł także w okresie przygotowawaczym do bieżącego sezonu (5:5).
Wyszkowianki podczas przygotowań do rundy jesiennej również mierzyły się z Fuksem, wygrywając w lipcu w Wyszkowie 8:2. Wtedy jednak zespoły były na innym poziomie przygotowań do ligi, a pułtuszczanki nie wiedziały, że wycofanie się z ligi Ząbkovii i WAP Włocławek da im szansę na grę w II lidze.