PIŁKA NOŻNA: Twierdza padła po 511 dniach

12.09.2016
Po ponad 500 dniach piłkarki Loczków Wyszków przegrały mecz na swoim stadionie. Mimo prowadzenia wyszkowianek 3:1, bardziej doświadczone zawodniczki z Tomaszowa lepiej rozłożyły siły i zwyciężyły 5:3.
Mecz odbywał się w okropnym upale. Termometr na boisku pokazywał momentami ponad 40 stopni C. Miało to wpływ na postawę obu drużyn, szczególnie w drugiej połowie meczu.
Lepiej zaczęły wyszkowianki. Już w 2. minucie Paulina Pokraśniewicz zauważyła, że bramkarka gości jest źle ustawiona i wspaniałym uderzeniem z 35 metrów umieściła piłkę w siatce.
W 29. minucie druga z sióstr Pokraśniewicz zdobyła swoją pierwszą bramkę w II lidze. Uderzenie z rzutu wolnego przełamało ręce Anny Strawy (była reprezentantka Polski U-19) i Loczki prowadziły 2:0.
Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to rollercoaster dla kibiców Loczków. Najpierw na 2:1 strzeliła Marta Witoń sprytnym uderzeniem w krótki róg pokonując Natalię Kaźmierczak. Chwilę potem, po składnej akcji całego zespołu Paulina Pokraśniewicz zdobyła gola na 3:1. I kiedy do końca tej części meczu zostały trzy minuty, Aleksandra Jasnowska pokazała doświadczenie wyniesione z I ligi. Dwukrotnie pokonała naszą bramkarkę i drużyny na przerwę schodziły z remisem.
Po przerwie tempo gry, ogromne w pierwszych 45 minutach osłabło. Zawodniczki coraz ciężej biegały po murawie. W 70. minucie po dobrym uderzeniu Marty Witoń (zawodniczki z Ekstraligowym dorobkiem) tomaszowianki pierwszy raz wychodzą na prowadzenie. Loczki próbowały się odgryźć, ale zabrakło sił. Minutę przed końcem gola definitywnie rozstrzygającego mecz zdobyła Paulina Borysowska (także sezon w Estralidze i kilka w I lidze).
Po ostatnim gwizdku sędzi Marty Lau wycieńczone zawodniczki obu drużyn padły na boisko i długo nie mogły się podnieść. Jedna z naszych piłkarek Natalia Chimkowska została nawet odwieziona do szpitala.
Wyszkowianki zagrały bardzo ambitnie, ale zabrakło doświadczenia, jakie mają piłkarki z Tomaszowa. To, co pokazały pozwala jednak z optymizmem patrzeć na dalszą część rundy jesiennej.

Loczki Wyszków - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:5 (3:3)
Bramki: Paulina Pokraśniewicz 2., 38., Karolina Pokraśniewicz 29.
Loczki: N. Kaźmierczak – M. Król (46. K. Nadaj), A. Wiśniewska, K. Pokraśnie-wicz, K. Woźnica, N. Markowska (80. P. Wojciechowska), J. Jeż,  K. Bonisławska, K. Ufnal (63. N. Jaskulska), P. Pokraśniewicz, N. Chimkowska
Widzów: ok. 50