PIŁKA NOŻNA: SMS Łódź wygrywa z Loczkami

24.08.2021
Loczki Wyszków przegrały mecz II kolejki drugiej ligi piłki nożnej kobiet. Podobnie jak w pierwszym meczu rundy, wyszkowianki przegrały 2:3.

W pierwszym meczu wyszkowianki walczyły z rezerwami ekstraligowego Medyka Konin, w drugiej z rezerwami SMS Łódź, także występującego w Ekstralidze kobiet. W sobotę na stadionie w Wyszkowie wyszkowianki zagrały dobry mecz, przeważały przez większość spotkania, ale przegrały 2:3.
W 7. minucie meczu po indywidualnej akcji Paulina Pokraśniewicz zdobyła gola na 1:0, ale jużtrzy minuty później zespół gości wyrównał, po uderzeniu z rzutu wolnego. Przed przerwą łodzianki wyszły na prowadzenie, i mimo że Loczki miały przynajmniej dwie doskonałe sytuacje podbramkowe wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron zawodniczki SMS Łódź szybko zdobyły gola na 3:1, ale nasze piłkarki nie załamały się i rozpoczęły szturm na bramkę gości. Była poprzeczka, dwa słupki i jedna nieuznana (jak pokazuje wideo, niesłusznie) bramka. W 63. minucie ponownie Paulina Pokraśniewicz trafia do bramki łodzianek i zmienia wynik spotkania na 2:3. Ostatnie 20 minut, to ciągłe ataki Loczków, ale strzały Anny Jałochy, Aleksandry Ślubowskiej i Aleksandry Kozłowskiej broniła bramkarka z Łodzi.
Wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka i wyszkowianki po dwóch kolejkach ligowych zajmują ósme miejsce, bez punktów na koncie.

Loczki Wyszków - UKS SMS III Łódź 2:3 (1:2)
Gole dla Loczków: P. Pokraśniewicz (7. i 63.)
Loczki: A. Wiśniewska - O. Świętoń, W. Mostowska, J. Jeż, A. Ślubowska, O. Wróbel (57. W. Molska), N. Czyż, A. Jałocha, M. Rosa, A. Kozłowska, P. Pokraśniewicz

W najbliższy weekend Loczki miały grać z KS Raszyn, ale mecz został przełożony na czwartek, 9 września. Wcześniej wyszkowianki jadą na daleki wyjazd do Grodziska Wielkopolskiego (5 września), a w Wyszkowie Loczki będzie można zobaczyć 12 września, podczas meczu z WAP Włocławek.