PIŁKA NOŻNA: Siódemka na setkę (foto)

18.06.2019
W ostatnim meczu sezonu II ligi piłki nożnej kobiet Loczki Wyszków wysoko pokonały Pogoń Zduńska Wola 7:0, udanie świętując setny mecz ligowy klubu.
Zespół gości przyjechał do Wyszkowa osłabiony, ale i nasze piłkarki nie mogły zagrać w optymalnym zestawieniu (Natalia Chimkowka pauzowała za czwartą żółtą kartkę). Przewaga Loczków nie podlegała dyskusji. W 10 minucie solową akcję przeprowadziła Paulina Pokraśniewicz i strzałem w krótki róg umieściła piłkę w siatce gości. Siedem minut później Natalia Markowska z 20 metrów uderzyła pod poprzeczkę i było 2:0. Dwie kolejne bramki padły po nieudanych pułapkach ofsajdowych Pogoni. Obie zdobyła Paulina Pokraśniewicz, a gol na 4:0, kiedy nasza zawodniczka przelobowała bramkarkę wywołał entuzjazm publiczności.
W międzyczasie mieliśmy dwa rzuty karne. Pierwszy, dla Pogoni Zduńska Wola, pięknie obroniła Joanna Żak. Drugi, dla wyszkowianek, wykonywała Aleksandra Kozłowska, ale znów lepsza okazała się bramkarka.
Po przerwie tempo lekko siadło, ale kolejne trzy gole zdobyły Loczki. Najpierw Paulina Pokraśniewicz, a potem dwukrotnie Aleksandra Kozłowska  trafiały do siatki gości.Sytuacji było zresztą dużo więcej, ale brakowało skuteczności.
Mecz zakończył się wynikiem 7:0, a dzięki golom w ostatniej kolejce Paulina Pokraśniewicz została królową snajperek II ligi (34 bramki), a Ola Kozłowska w tej klasyfikacji stanęła na najniższym stopniu podium (27 goli).

Loczki Wyszków - Pogoń Zduńska Wola 7:0 (4:0)
Loczki: Joanna Żak - Aleksandra Maciejczuk (71. Aleksandra Wilk), Joanna Jeż, Adriana Wiśniewska (80. Julia Owsiejko), Natalia Stępkowska, Karolina Frąntczak (48. Julia Prusik), Natalia Czyż, Natalia Markowska, Klaudia Zaręba (75. Julia Lewandowska), Paulina Pokraśniewicz, Aleksandra Kozłowska

W przerwie meczu klub podziękował kwiatami byłym zawodniczkom klubu. Przeprowadzono także konkursy dla kibiców. Warto wspomnieć, że konkurs rzutów karnych wygrała... napastniczka młodziczek Loczków - Oliwia Zęgota.

Działalność klubu nie byłaby możliwa bez pomocy dobroczyńców klubu. Największym z nich jest Gmina Wyszków, a pozostali to: Nowy Wyszkowiak, Tanrei, WTBS,  Revival, PEC Wyszków, notariusz T. Abramczyk, ZM Somianka i osoby prywatne