PIŁKA NOŻNA: Siedem sparingów Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Siedem sparingów Bugu

08.12.2022
autor: M
Z siedmioma rywalami zmierzą się nadchodzącej zimy piłkarze pierwszej drużyny Bugu Wyszków. Pierwsza gra kontrolna zaplanowana została na 28 stycznia.

Na początek zimowego grania drużyna trenera Marka Zalewskiego podejmie Nadnarwiankę Pułtusk. Jest to 10. drużyna gr. I mazowieckiej V ligi. Pułtuszczanie w 14 meczach zgromadzili 18 punktów. Będzie to mecz z wieloma wyszkowskim akcentami w drużynie gości. Trenerem Nadnarwianki jest bowiem w dalszym ciągu były trener Bugu Paweł Zacharski, a piłkarzami Szymon Rudnik i Nico Wouters, który jest jednym z najskuteczniejszych strzelców ligi.
4 lutego wyszkowian czekać będzie najpoważniejszy sprawdzian. Tego dnia w Karczewie podejmowani będą przez miejscowego Mazura. Jest to 8. drużyna IV ligi, a zatem rywal grający dwie klasy wyżej. Powinien być to jednocześnie najbardziej pożyteczny dla naszych piłkarzy sprawdzian, w którym będą mieli możliwość weryfikacji swoich umiejętności na tle piłkarzy grających już na naprawdę poważnym poziomie.
Tydzień później do Wyszkowa przyjedzie Huragan Wołomin. Zespół, który latem z powodu odejścia większości piłkarzy skazywany był na degradację, zanotował co najmniej przyzwoitą jesień. W tabeli V ligi plasuje się pozycję wyżej niż Nadnarwianka i ma taki sam bilans punktowy. Wydaje się więc, że wołominianie nie będą mieli wiosną problemów z utrzymaniem się na tym szczeblu rozgrywkowym.
18 lutego na wyszkowskim sztucznym boisku obejrzymy Makowiankę Maków Mazowiecki, a zatem kolejną drużynę, z którą regularnie gramy mecze sparingowe. Makowianka w tabeli V ligi zgromadziła tylko o punkt mniej od Nadnarwianki i Huraganu, i po początkowo słabej jesieni końcówkę rundy miała bardzo udaną i realnie może myśleć o utrzymaniu w lidze.
25 lutego Bug będzie w Łomży podejmowany przez miejscowy ŁKS. Łomżanie to lider podlaskiej IV ligi, który wyprzedza na półmetku o 4 punkty Ruch Wysokie Mazowieckie i o 5 Tura Bielsk Podlaski. W Łomży są więc stosunkowo blisko powrotu po kilku sezonach do III ligi, a zatem mecz z tym rywalem również będzie należał do wymagających.
4 marca w Nasielsku dojdzie do meczu ze Żbikiem Nasielsk. Po pierwszej połowie sezonu Żbik jest 8. w tabeli V ligi mazowieckiej i również ma tyle samo punktów, co Huragan i Nadnarwianka. Ten mecz to będzie również okazja do przetestowania miejscowego nowego sztucznego boiska. Do tej pory bowiem mecze sparingowe między tymi drużynami zimą rozgrywane były zawsze w Wyszkowie.
Ostatnim akordem przygotowań będzie sparing z WKS-em Rząśnik. Małe powiatowe derby to również stały element przygotowań, czy to letnich, czy zimowych obu ekip. Rząśniczanie ostatniej jesieni nie mogą zaliczyć do udanych. W tabeli zajmują dopiero 9. miejsce, a w 12 meczach wywalczyli tylko 11 punktów i mają tylko „oczko” przewagi nad ostatnią w tabeli Wisłą Jabłonna. WKS wiosną będzie zatem musiał zażarcie walczyć o zachowanie ligowego bytu.
Gracze pierwszej drużyny Bugu do treningów powrócą 16 stycznia.

Plan sparingów Bugu:
28 stycznia: Bug - Nadnarwianka Pułtusk (V liga)
4 lutego: Mazur Karczew (IV) - Bug
11 lutego: Bug - Huragan Wołomin (V)
18 lutego: Bug - Makowianka Maków Maz.
25 lutego: ŁKS Łomża (IV) - Bug
4 marca: Żbik Nasielsk (V) - Bug
11 marca: Bug - WKS Rząśnik (A).
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość