PIŁKA NOŻNA: Siedem puszczonych goli, a mimo to zwycięstwo

Sport

PIŁKA NOŻNA: Siedem puszczonych goli, a mimo to zwycięstwo

03.03.2023
autor: mjk
Jak to możliwe, że wyszkowskie bramkarki puściły siedem goli, a mimo to piłkarki Loczków wygrały 4:3? Ano możliwe.

W sobotę wyszkowianki spotkały się na stadionie miejskim z czwartoligowym Fuksem Pułtusk. Zespół gości z powodów zdrowotnych nie mógł skorzystać w tym meczu ze swoich bramkarek. Ponieważ w zespole Loczków trenują cztery golkiperki, wszystkie zagrały po 45 minut broniąc bramki pułtuskiej i wyszkowskiej.
Trenerka Mariola Rębowska, mimo braku kilku piłkarek (m.in. Pauliny Pokraśniewicz która występowała na Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdańsku), miała do dyspozycji 21 zawodniczek. Szansę gry dostały wszystkie.
Samo spotkanie było zacięte, choć poziom nie był za wysoki. Wyszkowianki do przerwy prowadziły 2:0, po golach Natalii Markowskiej i Aleksandry Kozłowskiej.
Po zmianie stron wyszkowianki zdobyły kolejne gole, na które piłkarki z Pułtuska odpowiedziały jednym trafieniem. Zespół gości grał jednak ambitnie do samego końca meczu i w ostatnich dwóch akcjach  spotkania zmniejszył rozmiary porażki, trafiając dwukrotnie do siatki Loczków.
 
Loczki Wyszków - Fuks Pułtusk 4:3 (2:0)
Gole: A. Kozłowska (3), N. Markowska
Loczki: Joanna Łukasik (Daria Kisielewska, Łucja Stalmach, Adriana Wśniewska) - Eliza Pietruczuk, Joanna Jeż, Zuzanna Mróz, Oliwia Świętoń, Zuzanna Kuchta, Oliwia Piersa, Aleksandra Bordziakowska, Julita Pietruczuk, Natalia Markowska, Aleksandra Kozłowska. Zagrały także: Katarzyna Kaźmierczak, Aleksandra Ślubowska, Zuzanna Marszał, Julia Pajer, Natalia Czyż, Roksana Bylak.

W sobotę Loczki jadą do Białegostoku na sparingowe spotkanie z ligowymi rywalkami - piłkarkami Włókniarza. Będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem ligowej wiosny.
W pierwszej kolejce wyszkowianki jadą do Włocławka. Pierwszy mecz w Wyszkowie zaplanowano na 18 marca, a przeciwniczkami będą piłkarki  rezerw Medyka Konin.

Z ciekawostek - zanim na murawę wybiegną w meczu ligowym seniorki, swoje rozgrywki rozpoczynają młodziczki Loczków, które już w najbliższą sobotę, wyjazdowym meczem z Ząbkovią Ząbki rozpoczynają swoje zmagania w Mazowieckiej Ekstralidze Młodziczek.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość