PIŁKA NOŻNA: Sensacyjne punkty Loczków

09.06.2017
Piłkarki Loczków Wyszków sprawiły nie lada sensację w środowym meczu przeciw Stomilowi Olsztyn. Nasze zawodniczki, w zaległym meczu II ligi piłki nożnej kobiet pokonały wiceliderki tabeli 3:0.
Na stadion w Wyszkowie przyjechał klubowy autokar „Dumy Warmii”, wzbudzając lekką zazdrość widzów. Na szczęście jednak w sporcie ważniejsze od pieniędzy są umiejętności, pasja i serce do walki. To ostatnie na pewno było po stronie wyszkowianek.
Spotkanie zaczęło się od kwadransa, który wstrząsnął Stomilem. W 5. minucie bramkarka gości Michalina Zych, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, interweniowała tak niefortunnie, że piłka znalazła się w siatce.
Siedem minut później, Natalia Chimkowska zdecydowała się na uderzenie z 20 metrów. Strzał – marzenie, jak mówili kibice na trybunach, był nie do obrony dla bramkarki Stomilu. Piłka wylądowała w okienku i na ławce olsztynianek zapanowała konsternacja.
Wyszkowianki mimo korzystnego wyniku nie przerywały natarcia i w 16. minucie ponownie Natalia Chimkowska uderzyła zza pola karnego. Stojąca w bramce Stomilu młoda bramkarka źle obliczyła kąt odbicia piłki, a ta, nad jej rękami, wpadła kolejny raz do siatki.
Ta sytuacja podcięła skrzydła wiceliderkom. Mimo że w składzie nie brakowało mistrzyń Polski czy piłkarek grających w kadrze (w różnych kategoriach wiekowych) nie potrafiły pokazać swoich umiejętności, a wyszkowianki nie pozwalały im na wiele.
W przerwie obaj trenerzy długo rozmawiali ze swoim zawodniczkami. Wyszkowianki drugie 45 minut zaczęły ofensywnie, swoją szansę na czwartego gola miała Karolina Frąntczak, tym razem jednak bramkarka końcami palców zdołała wybić piłkę. Swoje szanse miała także drużyna gości, jednak w całym spotkaniu bardzo pewnie broniła Joanna Żak. Bardzo dobrze funkcjonowała cała obrona wyszkowianek, którą dowodziła Karolina Pokraśniewicz. Grająca na boku obrony Natalia Stępkowska zrobiła więcej wślizgów niż pozostałe 21 piłkarek na boisku.
W 80. minucie trener Stomilu wywiesił białą flagę, zdejmując z boiska najlepsze zawodniczki gości Anaidę Shahbazyan, Darię Augystyniak i Paulę Zawistowską oraz inne trzy zawodniczki. Sześć zmian dokonanych na 10 minut przed końcem meczu nie mogło oczywiście zmienić losów meczu i po ostatnim gwizdku "Dumie Warmii" pozostało tylko pogratulować wyszkowskim Loczkom cennego zwycięstwa.